7.1 C
Prague
Čtvrtek, 28 března, 2024

Exit game – realita nebo hra?

Mohlo by Vás zajímat

Mnoho novodobých her na počítač nebo herní konzole věrně napodobuje realitu, ale když se rozhodnete vstoupit do exit game, tak v realitě zůstáváte. Že se to zdá nevěrohodné? Možná. Že je to nadsazené? Rozhodně ne. Hráči, kteří kouzlu únikových místností propadli, se shodují, že kdo to ještě nezkusil, tomu těžko vysvětlovat. Jednohlasně tvrdí, že kdokoliv, koho přivedli a komu hru ukázali, ji nikdy nehrál naposledy. Všichni se vrací. A v čem je tedy ten zakopaný pes, který tak pobláznil lidstvo? Je to vlastně vcelku jednoduché, protože tu hlavní podstatu jsme již zmínili. Není to počítač ani konzole, nedíváte se na obrazovku ani nedržíte v ruce ovladač. Sami se přesvědčte, jak to chodí. Všechno je tady a teď a vy jste ten hráč uprostřed dění, který rozhoduje, co se bude dít dál. Hra je plně ve vašich rukou, případně skupiny lidí, kterou s sebou vezmete.

Exit game – trochu jiný druh zábavy

Nápad exit game vznikl z původního zdokumentování velkého zájmu o strategické hry na trhu vůbec. Nejen virtuálních, které se hrají na herních konzolích, ale i deskových. Manuální hlavolamy nebo hry s logickým řešením se velmi dlouhou dobu těší nebývalé popularitě a exit game všechno kombinuje. Jak se říká, že co člověk nezažije, to si nepamatuje, tak to je v tomto případě právě ten největší bonus. Lidé se vracejí, přibírají další a doporučují dál. Na trhu doposud nic podobného nebylo a to, že se ocitnete přímo ve hře, je obrovský poutač pozornosti.

V článku ze Zlínské exit game, se podívejte, jak to vlastně funguje. Po sestavení týmu, který může zpravidla tvořit maximálně šest lidí vás pořadatel nebo asistent uvede do místnosti, jejíž tématiku a úroveň obtížnosti jste si předem vybrali. Vřele se doporučuje začínat u nejnižší úrovně z toho důvodu, že mnoho lidí rádo přeceňuje své možnosti a pak se diví, když se z místnosti nedostanou. Má to zkrátka svá opodstatnění. Rozhodně se nemusíte bát, že by nejjednodušší exit game byla tak jednoduchá, že se dostanete ven do deseti minut. Průměrně nejnižší stupeň obtížnosti dokončí kolem 90 % skupinek. Po uvedení do příběhu a vysvětlení toho, co vlastně hledáte, nebo co je cílem vaší hry, už jste na všechno sami. Je už na vás jak se v týmu zkoordinujete, jak budete komunikovat, a jak si rozdělíte úkoly. Exit game cvičí vaše všechny smysly a dovednosti. Budí ve vás pohotovost a smysl pro rychlost, protože na opuštění místnosti máte jen 60 minut. Mimo nesčetného množství rébusů vás bude hra testovat i jinak. Vaše smysly budou vyrušovat zvuky, světla, možná budete muset něco poznávat po hmatu nebo chuti. Možná budete muset použít matematiku nebo zeměpis v kombinaci s labyrintem, rébusem nebo hádankou. Když si budete myslet, že jste na něco přišli, tak se vám záhadně dveře dál stejně neotevřou. Proč? Protože jste se nechali zlákat falešnou stopou. I to se v exit games stává velmi často, za jednu hru i několikrát. Pak už je jen na vás, jak rychle podraz odhalíte a kolik času na něm ztratíte.

Čím více lidí, tím větší zábava

Účastníci exit game nejsou náhodní, jak si spousta lidí myslí. Nefunguje to tak, že přijdete sami nebo ve dvojici a asistentka vás přiřadí k lidem, kteří si zarezervovali stejný termín. Vy si týmy tvoříte zcela sami. Můžete dovnitř klidně ve dvou, ale připravte se na to, že to bude dražší, protože cena se platí za místnost a ne za účastníka. Stejně tak vám bude vše mnohem více trvat a šance, že hru nedokončíte, je velká. Pokud tedy máte skupinu přátel, kteří by se nadchli pro novou výzvu, nebo kolegy v práci, jděte do toho. Společné řešení úkolů a tažení za jeden provaz kolektiv neskutečně stmelí a se společným zážitkem budete mít dlouho na co vzpomínat.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.