10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Bedřichov jako ideální místo pro aktivní dovolenou

Mohlo by Vás zajímat

Nechce se vám na dovolenou za hranice? Nevadí, protože i když je naše zemička poměrně malá, nabízí nespočet krás, historie a přírodních úkazů. Stačí pouze najít správné místo, zabalit se a odjet. Jedním z mnoha míst, je i Bedřichov – místo, které nabízí soukromí a harmonii. Zároveň je poblíž mnoho atraktivních cílů, které jistě stojí za navštívení. I ubytování v Bedřichově je pestré a rozhodně je z čeho vybírat. 

více v článku...

Něco pro zábavu dětí

Na území Jizerských hor v Bedřichově, se rozprostírá Mravenčí naučná stezka. Trasa je 1,5 kilometrů dlouhá a najdete na ní spoustu zajímavostí. Děti se zde dozví, jaká zvířátka v místním lese žijí a mnoho dalšího. Začátek trasy začíná na informačním centru v Bedřichově. Zde také můžete dostat kartu, kde budete moci vyluštit tajenku. V případě, že ji děti vyluští, mohou ji předložit na Královce, kde získají 10% slevu na půjčení koloběžek.     

Zahrajte si s dětmi na siláky

V Bedřichově v lesích Lužických hor leží obrovský viklan – balvan, se kterým můžete mírně pohnout. Tento fakt jistě nadchne každé dítě. Viklan má tvar kovadliny a leží nedaleko silnice z Nové Huti. Bohužel najít jej, není úplně snadné, proto doporučujeme, abyste se zastavili v Informačním centru v Bedřichově a požádali o mapku, která vás k viklanu dovede. 

Na vyhlídkovou věž

V Lidových sadech v Liberci, se tyčí honosná vyhlídková věž z počátku 20. století, na kterou můžete vystoupat a užít si krásné výhledy na Liberec a vrcholy Jizerských hor. Věž je vysoká třicet metrů a čeká vás 155 schodů. K rozhledně náleží i rozlehlá zahrada, kde se během sezony pořádá mnoho akcí, a to jak pro malé, tak i velké. Mimo akcí a vyhlídky tu můžete navštívit dětský koutek se spoustou atrakcí.    

V létě za Sluníčkem

Sluníčko je koupaliště ležící ve Vratislavicích nad Nisou. Obsahuje dva velké bazény – plavecký 36 metrů a pro neplavce bazén s délkou 48 metrů. Děti si zde jistě užijí skluzavku, trampolínu, prolézačky a pískoviště. Samozřejmostí je i plocha k opalování, hřiště pro volejbal a občerstvení.   

A pokud jde o ubytování, doporučujeme chalupy v Bedřichově. Ten příjemný klid a ranní zpěv ptáků s vonícím šálkem kávy, se jistojistě ničemu nevyrovná.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.