Možná byste nevěřili, jak moc je bohatá historie jednotlivým částí Prahy zajímavá. Jednou z nich je i Michle v Praze 4 s novými byty a rezidencemi. První zmínky jdou dokonce již do 12. století, což znamená pěknou řádku století.
Trocha historie
Michle byla v minulosti významná svou bohatou úrodou. Již ve 14. století byla velkou osadou s mlýny, loukami, lesy, sladovnami, vinicemi a zahradami. Později k ní patřila i Synagoga. Do tebe doby se objevovali zmínky o Michli pouze v dokumentech tehdejších panovníku. Například fals listiny krále Přemysla Otakara I., kdy vesnici uznával jako kapitul pro krále Vratislava I.
V 15. století obec Michle několikrát změnila majitele. Od radikálního husitského křídla po Jana Rečka z Ledec po Pražskou univerzitu. V roce 1506 byla Michle dokonce do základů vypálena. A to Jiřím Kopidlanským, jež se takto pomstil pražanům, kteří sťali jeho bratra. Artistické a právnické fakultě Karlo-Ferdinandovy univerzity ves patřila až do roku 1848, kdy bylo zrušeno poddanství. Od 2. poloviny 19. století mizel zemědělský základ vesnice a nahrazoval se výrobníky objekty. V roce 1922 pak byla Michle oficiálně připojena k Praze.
Rezidence Hadovitá
Nejmodernějším bydlením v Michli a Praze 4 vůbec, jsou nově vznikající byty v rezidenci Hadovitá. Rostou přímo na Michelské stráni, kde se nachází velmi svažitý terén. Tři vzniklé budovy terén přesně kopírují. Svým vzhledem navíc působí nadčasovým dojmem. Což vytváří s vesnickým jádrem Michle zajímavý kontrast.
Od tohoto bydlení je to, jak se říká, všude blízko. Pěšky si v klidu dojdete do obchodu, na MHD ale i do restaurací nebo za sportem. V okolí se nachází i školky, školy a gymnázia.
Pro více informací o nově vznikající čtvrti v Michli Praha 4 přejděte na https://www.rezidencehadovita.cz.