8.1 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

ČESKO – srdce Evropy

Mohlo by Vás zajímat

„Srdce Evropy“ – tak nazývají Evropané naší překrásnou malou zemičku, ležící na euroasijské desce. A že je to pořádné srdce!

Praha
Praha

Hlavní město Praha, nosící přezdívku stověžatá Praha, se pyšní mnohočetnými památkami starými několik stovek čí tisíce let. Na každém rohu, v každém zákoutí na Vás dýchá historie této země. Avšak nejen Praha se může chlubit krásou svých památek. Krásné město Plzeň bylo zvoleno evropským městem kultury, dále je tu několik míst pyšnících se titulem Kulturní dědictví UNESCO. Například v kraji Vysočina jsou takové památky hned tři! A co třeba Pardubický kraj, proslavený nejen svým báječným perníkem, ale také Pardubickou steeplechase slavnou i za hranicemi této republiky a chovem Starokladrubských koní v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem. V Liberci se pro změnu nachází naše nejstarší ZOO, jež chová přes 170 druhů zvířat, včetně vzácných bílých tygrů. Každoročně zavítá do Krásného lázeňského města Karlových Varů spousta známých tváří v červenci se zde totiž koná Mezinárodní filmový festival! Plzeňský Pilsner Urquell je jedno z neuznávanějších piv (není divu díky jeho osobité chuti – zlaté české ručičky!). Písek může být hrdý na svůj nejstarší kamenný most v Čechách.

prague-library

A to je jen pouhý zlomek úžasných míst a památek. Naše země historií doslova přetéká, snad i proto se zde daří turistickému ruchu. Máme opravdu co nabídnout, na své si zde přijde snad každý. Jsme umělci ve výrobě alkoholu i vín, nachází se zde na desítky lázní s léčivými prameny, z přírody musím vyzdvihnout Pravčickou bránu – největší skalní bránu v Evropě. Ano, jsem na svou zemi hrdá a vím jistě, že Vy také. Česká republika je to nejkrásnější a nejpůsobivější srdce, jaké pro Evropu bije!

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.