8.1 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Dřezy Franke v koroziodolném nerezovém provedení

Mohlo by Vás zajímat

Nerezavějící ocel, zkráceně nerez, se v průběhu let stala naprostou klasikou našich kuchyní a ani dřezy Franke tedy nemohou tento materiál ignorovat. Naopak, většinu nabídky tohoto švýcarského výrobce tvoří právě nerezové dřezy. Není divu, jsme na to odjakživa zvyklí, materiál je to více než praktický a hlavně, je natolik univerzální, že zapadne do každé domácnosti, ať již máte kuchyni starší, retro nebo plně moderní. Ačkoliv nemohou tyto dřezy designem konkurovat třeba dřezům granitovým, mají své kouzlo. Perfektně navíc ladí jak s většinou baterií, tak i s dalšími doplňky. Právě z toho pramení jejich obliba.

více v článku...

Dřezy Franke z nerezu a jejich základní vlastnosti

Základní vlastnost nerezavějící oceli je celkem jasná. Díky výrazné příměsi chromu v oceli se na povrchu výrobku vytváří vrstvička oxidu. Ta zabraňuje reakci železa s okolím, tedy i korozi. To je základní předpoklad pro to, aby mohl dřez sloužit svému účelu. Kromě toho však nerez vyniká řadou dalších dobrých vlastností. Takové dřezy jsou velmi odolné vůči mechanickému poškození i vůči vysokým teplotám. To se hodí, pokud potřebujete vylít vroucí vodu nebo odložit rozpálený plech s cukrovím. Chemická odolnost je sice o něco horší, protože nesmíte narušit vrstvu oxidu (k čemuž stačí i dlouhodobé intenzivní působení běžné soli), zato však nedává naprosto hladký povrch žádný prostor bakteriím ani nečistotám. Dřez je tedy maximálně praktický, odolný i hygienický. Příznivci ekologie pak zajisté ocení, že je nerez stoprocentně recyklovatelný a starý, rozbitý dřez lze snadno přetavit v nový.

Univerzální design do každé kuchyně

Jelikož dřez již neslouží pouze jako prostor k umývání nádobí, ale také jako plnohodnotný kuchyňský doplněk, pak nelze opomínat ani jeho vzhled. Na tomto místě bychom nerezové dřezy charakterizovali jako chladné, bez nápadu, ale zato univerzální a vhodné do každé domácnosti, bez ohledu na její styl. Nerezovým dřezem nic nepokazíte. Navíc, pokud máte nerezových doplňků v kuchyni více, třeba baterie nebo pracovní desky, může to celé působit i elegantně. Tím spíše, když jim věnujete dostatek péče. Povrch je sice hygienický, ale snadno se ušpiní a ulpí na něm otisky prstů nebo mastnota. Nekoupíte-li si tedy dřez s matnou úpravou, měli byste mu věnovat pozornost, aby byl vždy vyleštěný. Na druhou stranu, u nerezového dřezu si můžete být stoprocentně jistí, že bude plnit svůj základní účel a veškerou péči vám oplatí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.