25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Elektrické přímotopy jsou levné a účinné

Mohlo by Vás zajímat

Elektrické topení představuje skvělý způsob, jak si rychle, pohodlně a také levně přitopit. Využijete ho jak ve své domácnosti (bez ohledu na to, zda žijete v bytě nebo v rodinném domku), tak i na chatě či chalupě. Zatímco v létě topit nepotřebujete, teď od podzimu do jara se vaše topení už pravděpodobně nezastaví. Podívejte se, jaké elektrické přímotopy jsou nyní na trhu.

více v článku...

Teplovzdušné elektrické přímotopy s ventilátorem

Klasické elektrické přímotopy fungují tak, že elektrická energie v nich ohřeje vzduch a oni ho rozfoukají do celé místnosti. Aby to bylo možné, musí být váš přímotop vybavený vlastním ventilátorem. Ten naštěstí je běžnou součástí i dražších konvektorů.

Jedná se o výkonné zařízení (s výkonem až 2000 W), takže se nemusíte bát, že byste teplo vůbec nepocítili. Ba naopak, ihned po zapojení ucítíte, jak z přímotopu proudí horký vzduch. Pokud ho postavíte do místnosti tak, aby foukal na tu stranu, kde sedíte nebo kde se pohybujete, bude vám ihned příjemně.

Kromě ventilátoru je důležitou funkcí také termostat. Na přímotopu si pak jen nastavíte požadovanou teplotu a on bude fungovat tak dlouho, dokud se vzduch dostatečně neohřeje. Nehrozí proto, že by se vypnul dříve, ani že by se přehřál či spotřeboval velké množství energie.

Do jak velké místnosti je přímotop vhodný?

Současné přímotopy si bez problémů poradí s ohřátím místnosti o velikosti do šedesáti metrů krychlových. Jakmile je místnost velká, malý přímotop ji už sám nevyhřeje. Proto se do něj doporučuje investovat pouze jako do doplňku, který si během chladných zimních večerů umístíte k pohovce do obývacího pokoje, nebo který sebou vezmete na chalupu, když se chystáte na každoroční lyžovačku s rodinou či s přáteli.

Výhodně dnes nakoupíte v e-shopu ventilatory-shop.cz, který má pro své zákazníky připravený bohatý sortiment plný kvalitních produktů. Pořídíte zde přenosné elektrické radiátory o dostatečném výkonu a s ventilátorem. Některé mají také časovač, dálkové ovládání či další technické vychytávky. Některé modely mohou stát volně v místnosti a zároveň se dají i spolehlivě zavěsit na zeď.

 

 

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

1 komentář

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.