25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

EUROSIGNAL radí, jak otestovat kvalitu připojení k internetu

Mohlo by Vás zajímat

Ten internet zase „nejede“… Pokud máte pocit, že s vámi stávající provider zametá jak s kusem hadru na podlaze, a že platíte horentní částky za připojení, za které byste se styděli i před deseti lety, pak je něco špatně. A chyba možná nebude na vašem přijímači, což můžete snadno zjistit třeba hned teď. Jak otestovat kvalitu připojení k internetu nám prozradili odborníci ze společnosti EUROSIGNAL.

Kvalita připojení k internetu se obvykle posuzuje podle stability, latence a rychlosti. Roli přitom nehraje, zda jde o internet Praha 10, Řeporyje či jinou lokalitu.

Zda je vaše připojení stabilní, tedy bez výpadků, zjistíte prostřednictvím příkazového řádku (vyvoláte jej stiskem tlačítek Windows + R, poté napište cmd a formát příkazu ping eurosignal.cz -t). Vypisování parametrů odezvy nechte běžet několik minut, ukončíte jej klávesami CTRL + C. V závěreční statistice si všimněte hodnoty u parametru lost. Stabilní připojení má hodnotu 0.

Stejným způsobem nebo např. přes službu pingtest.net otestujete i latenci (rychlost odezvy vašeho připojení). Nižší hodnoty jsou lepší, mezi jednotlivými měřeními by neměly být velké výkyvy.

Co se týče rychlosti stahování a odesílání dat, prozradí vám je některá z online služeb, např. rychlost.cz. Výsledky sice nebudou zcela přesné, ale neměly by se vzdalovat od parametrů, které vám nastavil provider.

Nevyhovujícímu internetu dejte vale

Za výkyvy kvality připojení k internetu sice často mohou technické problémy na straně uživatele, ovšem v případě, že se situace opakuje i na zařízeních, které jsou evidentně v pořádku, požádejte poskytovatele o nápravu. Anebo rovnou přejděte na rychlý a cenově dostupný internet Praha bez výpadků.

EUROSIGNAL zajišťuje připojení pro Prahu a Střední Čechy a kromě čtyř paušálních tarifů také nabízí kreditní předplacenou variantu pro občasné uživatele. Garancí kvality služeb budiž skutečnost, že drtivá většina zákazníků u EUROSIGNALU zůstává i po vypršení smlouvy.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.