10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Investiční skupina Davida Rusňáka podpořila další ročník multižánrového festivalu

Mohlo by Vás zajímat

Skupina DRFG se dlouhodobě zaměřuje kromě prodeje dluhopisů a zakládání fondů také na podporou nejrůznějších projektů. Ať už jde o akce charitativní, kulturní či sportovní, neváhá přispět a zaštítit celkový provoz projektů. Letos, už po čtvrté, podpořila investiční skupina Davida Rusňáka festival Meeting Brno.  

Jak společnost DRFG pomáhá poznávat Brno? V rámci otevřené diskuze se na multižánrovém festivalu setkávají zástupci nejrůznějších kultur, náboženství a názorů. Hlavní program tvoří nejrůznější přednášky, koncerty, workshopy a diskuze. Hlavním heslem letošního ročníku bylo heslo „Teď když máme, co jsme chtěli“ a mělo vyjádřit celkové zaměření festivalu. Jeho konání mělo totiž letos připomenout, jak se bojovalo za svobodu před revolučním rokem 1989. Vzpomenout na tyto boje pomáhaly nejen četné diskuze a řada přednášek, ale i divadelní představení či hudební vystoupení. 

Společná budoucnost jako akt smíření

Ani letošní čtvrtý ročník festivalu Meeting Brno se neobešel bez akce s názvem Pouť smíření. První červnový den se řada lidí vydala trasou, kterou bylo po konci druhé světové války v roce 1945 odsunuto přes 20 000 brněnských Němců. Vyhnáni byli až k hranicím s Rakouskem a všichni do jednoho byli násilím donuceni opustit náš stát. Pro spoustu z nich byla tato cesta bohužel smrtelná. Právě k jejich hromadnému hrobu, který se nalézá v Pohořelicích, a zpět vedla i letos symbolická pouť, která má za cíl smířit národy.

Na oslavu konce festivalu setkávání se uskutečnil velkolepý koncert, kde vystoupila spousta významných sborů nejen z České republiky. Žánry hudby se mísily od barokních až po moderní. Nejvýznamnějším koncertem bylo pravděpodobně vystoupení chlapeckého souboru Stuttgarter Hymnus-Chorknaben, který se představil v rámci uctění třicetileté spolupráce Brna se Stuttgartem, partnerským městem Brna. 

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.