11.5 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023

Jak chybujeme při zařizování interiéru?

Mohlo by Vás zajímat

Při zařizování interiéru se velmi často stává, že nerespektujeme vlastní životní styl. A tím pádem ladíme interiér do designu, který s námi nerezonuje a který se nám vlastně ani nelíbí. Kupodivu se však nejedná o jedinou chybu, jaké se při zřizování interiéru dopouštíme. A ne, ani nevěšení záclon na kovové garnýže není to jediné, v čem chybujeme. Těchto přešlapů spějících k tomu, že se ve vlastním příbytku necítíme nejlépe je opravdu mnohem více.

více v článku...

Nulové respektování prostoru

Pokud si nestavíme vysněný příbytek sami, musíme respektovat prostor, který nám byl udělen. Ať už jsme v nájmu, nebo jsme se přestěhovali do už hotového příbytku, prostor je nutné respektovat. A ani tím, že se rozhodneme postavit nábytek tak, jak se nám to líbí, ale rozhodně to nedává smysl, tím dispozici nezměníme.

Proto při zařizování interiéru vždycky respektujme prostor, který je nám nabízen. Samostatně stojící vana nepatří do koupelny, která je velká metr krát metr. Stejně tak rohová sedačka velkých rozměrů nepatří do obýváku, který je spojen s jídelnou a sotva zde se člověk otočí.

Všeho s mírou

Pokud chybí v interiéru jednotná linka, interiér bude vypadat příliš kýčovitě, možná až extravagantně. Proto se při zařizování interiéru snažte o to, abyste neodskakovali od jednoho materiálu nebo stylu. Designy je možné kombinovat, ale opravdu s mírou a opatrností. Chcete se doma cítit dobře, dům ve vás nemá vyvolávat pocit toho, že něco na vás křičí nebo podobně.

Bydlení má fungovat jako celek. Proto při hledání jednotlivých bytových prvků přemýšlejte už i nad tím, co máte doma.

Jako ve věznici

Mimochodem, pokud budete umísťovat nábytek jenom podél stěn, nebude to vypadat zrovna k světu. Proto se snažte vnést i do velmi malého bytu trochu rozbití. Nemusíte se doma cítit jako ve věznici, která bude olemována nejrůznějším typy nábytku.

Sedací souprava patří také do středu místnosti, stejně tak jídelní stůl nemusí být pouze u stěny.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.