18.5 C
Prague
Pondělí, 27 září, 2021

Mohlo by Vás zajímat

Půjčka pro seniory je čím dál tím více využívaným typem spotřebitelského úvěru. Častým důvodem je vysoký životní standard nebo nutnost pomoci rodinným příslušníkům. Senioři dnešní generace jsou totiž zvyklí na styl života, při kterém se jen tak nenudili. Velká část důchodců má také potřebu poskytnout finanční pomoc svým dětem či třeba vnoučatům a mnohdy nezbyde jiná možnost než právě půjčka.

Půjčky seniorům bez omezení poskytují i banky

Banky ve své nabídce běžných bankovních úvěrů neuvádí žádnou horní věkovou hranici. Zároveň není podmínkou, aby osoba, která o úvěr žádá, nepobírala starobní, vdovský (vdovecký) či invalidní důchod. Tudíž nemá cenu přímo vyhledávat pojmy typu “půjčka pro důchodce” či “úvěr pro důchodce”. Žádný takový druh neexistuje. Všechny takové úvěry tedy banky nabízí v rámci své základní nabídky v rámci klasické půjčky. Banky – recenze firem půjčku schválí každému, kdo prokáže bonitu, popř. splní další podmínky, které si stanoví. Věk každopádně nehraje roli – o půjčku může zažádat každá svéprávná osoba starší 18 let.

Důchod invalidní, starobní či vdovský/vdovecký

Stejný případ je i pro důchodce invalidní. Důchod starobní i invalidní je příjmem od státu, tím pádem jsou takové příjmy velmi dobře prokazatelné. V některých případech se ale invalidita přezkoumává. To však není takový problém u rychlých půjček – většinou dojde k jejímu splacení ještě než dojde k přezkumu. Jiný případ je ale důchod vdovský/vdovecký. Je to kvůli tomu, že tento důchod je pouze doplňkem příjmu. Nárok na něj totiž okamžitě zaniká v případě uzavření nového manželství.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi či prodej družstevního bytu? Využijte atraktivní nabídky od FINEPU.