25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Jaké jsou nejpoužívanější stavební materiály a kde je v Praze výhodně sehnat?

Mohlo by Vás zajímat

Dům není stavba na pár let, ale s největší pravděpodobností vám poslouží po celý život. O tom, jak se v něm bude bydlet, rozhoduje mimo jiné použití stavebních materiálů. Obvodový plášť domu ovlivňuje energetickou náročnost domu, ale i vnitřní klima.

Kromě správně zvoleného stavebního materiálu je důležité, kde tento materiál pořídíte.  Ceny stavebních materiálů jsou v různých hobby marketech i přímo specializovaných stavebninách dosti rozdílné. Mezi levné pražské stavebniny, kde však seženete široký sortiment kvalitního stavebního materiálu, patří stavebniny Hamax. Výhodou těchto pražských stavebnin je kromě širokého sortimentu stavebnin, také možnost se o výběru materiálu poradit s odborným personálem, který pro vás vždy najde nejvýhodnější řešení.

Řada materiálů zaručuje nízkou spotřebu energie. Stačí se jen podívat do katalogu firmy Hamax. Můžete vybírat cihly, tvárnice i železobeton nebo vsadit na klasické dřevo.

Zajímá vás, jaké jsou nejpoužívanější stavební materiály? Přinášíme vám malý přehled.

více v článku...

Cihly a tvárnice

Mezi nejpoužívanější materiály patří cihly. Ty jsou materiálem, který vytváří zdravé vnitřní prostředí domu. Cihly se vyrábí z hlíny nebo jílu, nijak tedy nezatěžují přírodu. Maximální úsporu energií vám přinesou keramické tvárnice. Vnitřní struktura je tvořena systémem vzduchových bublin.

Pórobeton

Mezi často používaný stavební materiál patří také lehký pórobeton. Lehčený beton využijete při stavbě i rekonstrukci. Má skvělé tepelně izolační vlastnosti a dobře izoluje hluk. Vyrábí se z křemičitého písku, cementu a vápna a rovněž nezatěžuje životní prostředí.

Dřevo

Tradičním materiálem je bezpochyby dřevo. Je oblíbené především pro energeticky úsporné stavby. Dřevo je velmi oblíbené na stavbu roubenek a vyznačuje se dlouhou životností.

Materiály na zateplení domu

Tepelně izolační omítky – jedno z nejnovějších řešení, které nabízí dlouhou životnost, propustnost vodních par i dobré sanační vlastnosti. Pomáhají snížit energetickou náročnost budovy.  Jednotlivé typy se liší svými vlastnostmi, podle výrobce.

Polystyren

Patří mezi léta prověřené klasické izolační materiály. Používá se především na ploché střechy bez dutiny, je snadno dostupný, má nízkou hmotnost, není nasákavý a jeho aplikace není nijak složitá.

Minerální vata

Patří mezi progresivní izolační materiály. Tepelná izolace musí splnit požadavky na požární ochranu a ochranu před vnějším hlukem. Tyto výhody minerální vata plně splňuje.

Pokud budete potřebovat kvalitní stavební materiál, v levných stavebninách Hamax, jej vždy pořídíte za ty nejlepší ceny na trhu. Navíc stavebniny Hamax garantují rychlou a levnou dopravu zakoupeného materiálu po celém území Prahy a blízkém okolí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.