25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Jaké matrace jsou vhodné pro osoby upoutané na lůžko?

Mohlo by Vás zajímat

Nabídka matrací je v současné době skutečně bohatá. Jak ale vybrat tu správnou pro osoby, které jsou v současné době upoutané na lůžko? Podívejte se na parametry, kterých si nejvíce všímat.

více v článku...

Kvalitní matrace

Když si představíte, že musíte většinu dne trávit na lůžku, stává se právě z této pomůcky klíčová záležitost pro pohodlí a zdraví uživatele. Kvalitní matrace poznáte tak, že jsou nejen certifikované pro běžné použití, ale také disponují například označením zdravotní matrace. I v této kategorii si přitom lze najít výrobek, který bude odpovídat vašim finančním možnostem – i některé certifikované výrobky je možno označit jako levné matrace.

Polohovatelnost

Nabízí lůžko, na kterém je uživatel umístěn, možnost polohování? V tom případě se vždy dívejte také na to, zda tuto možnost nabízí i vámi zvolená matrace. Některé typy totiž polohovatelnost nepodporují a pobyt na takovém modelu se stává nepříjemnou záležitostí. Vždy si ohlídejte, zda je matrace polohovatelná a na jaký rošt je možné ji umístit.

Snímatelný potah

Hygiena v případě osob upoutaných na lůžko hraje významnou roli. Zde skutečně oceníte všechny možnosti, aby byla matrace co nejvzdušnější, pevná, a zároveň také dobře udržovatelná. Snímatelný potah, který je možné snadno očistit, je významným plusem pro každou matraci. Některé potahy matrace lze dokonce rozpůlit a vyprat tak i v menší pračce.

Antibakteriální vlastnosti

Některé matrace mají přirozené antibakteriální vlastnosti, které v případě osob upoutaných na lůžko skutečně uvítáte. Dostatečný přístup vzduchu zajistíte nejen volbou vhodné matrace, ale také roštu, na kterém je matrace uložena.

Nosnost

Hledáte matraci pro běžného uživatele do 120 kilogramů, nebo sháníte podložku pod uživatele s vyšší hmotností? I tento parametr musíte během výběru zohlednit.

U osob upoutaných na lůžko je nutné dbát nejen na tvrdost či měkkost podložky, ale také na její kvalitu a další vlastnosti, které při denním používání matrace skutečně oceníte.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.