8.1 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Kdo musí řešit BOZP?

Mohlo by Vás zajímat

Každý podnikatel musí splňovat mnoho povinností a věcí, které jsou ze zákona stanovené. Jeho jedinou povinností opravdu není jen placení daní, i když je to jedna z nejméně příjemných povinností. V současné době dělá největší problém podnikatelům takzvané BOZP, neboli bezpečnost práce. Právě při nevyřešené BOZP hrozí podnikatelům nemalé pokuty, které se mohou dostat až do výše několik set tisíc korun, ne-li do výše několika milionů korun.

V současné době až čtyřicet procent podnikatelů nemá zdání o tom, co je to BOZP. Právě ti jsou nejvíce ohrožení, nevědomost ani v tomto případě neomlouvá a pokuta je stanovena, pokud BOZP není vyřešené.

Mnozí podnikatelé však opravdu nevědí, co to BOZP je. Bohužel je nutné říct, že neexistuje přesná definice. Obecně lze říct, že je to souhrn opatření stanovených právními předpisy a zaměstnavatelem, které mají předcházet ohrožení nebo poškození lidského zdraví v pracovním procesu nebo na pracovišti.

více v článku...

Kdo musí řešit BOZP?

V souvislosti s BOZP se také nabízí otázka, kdo všechno musí řešit BOZP. Mnozí lídři firem jsou toho názoru, že povinnosti zajišťovat BOZP se vztahuje jen na zaměstnavatele a zaměstnance, ale povinnost zajišťovat BOZP mají i fyzické osoby provozující výdělečnou činnost (tedy OSVČ), dále také fyzické osoby, které samy pracují (jako je třeba truhlář nebo malíř pokojů) či fyzické nebo právnické osoby, které jsou zadavatelem stavby či se na stavbě podílí.

Nebuďte na BOZP sami

Pravdou však je, že je možnost využít služeb firmy Extéria, která se zaměřuje na poskytování poradenství v oblasti BOZP a PO. Právě tato firma se o BOZP postará a v případě kontroly vás také zastoupí. Na internetu má hromadu kladných referencí a recenzí, v nichž jsou obsaženy zkušenosti klientů, jež vám pomohou si o firmě vytvořit jistý obrázek a názor.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.