8.1 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Komu se vyplatí výkup nemovitosti?

Mohlo by Vás zajímat

Víte, co je výkup nemovitosti a komu se vyplatí? Prozradíme vám všechny potřebné informace.

více v článku...

Rychlé peníze, na které nečekáte

Pokud jste se ocitli ve finanční tísni z jakéhokoliv důvodu, jistě přemýšlíte, kde co nejrychleji vzít potřebné finance. Právě zde se uplatňuje výkup nemovitostí nejčastěji. Zatímco při standardním hledání vhodného kupce investujete svůj čas a čekáte mnohdy několik měsíců, než si pozemek nebo budovu někdo koupí, v případě výkupu nemovitostí máte peníze na účtu velmi rychle. Již přesně víte, že pro svou nemovitost získáváte ihned nového vlastníka, proto máte k dispozici finance skutečně velmi záhy, a to v řádu několika málo dnů.

Když nechcete stále opravovat

Výkup nemovitostí, tedy například výkup bytu, se uplatňuje také v případech, kdy se musíte starat o nemovitost, která vám spíše přidělává starosti, než aby dělala užitek. Jedná se například o budovy z pozůstalosti, nebo o nemovitosti, které je nutno udržovat v jiném místě, než je vaše bydliště. Jste tak doslova otrokem daného místa. Musíte se o něj starat po celý rok, vhodně jej opravovat a renovovat, abyste zachovali jeho hodnotu. Nakonec zjišťujete, že vám tato nemovitost doslova vysává nervy i peníze. Je na čase se v životě posunout dál.

Když víte, jakou roli hraje faktor času

Za výkup nemovitosti se platí – výkupce vaši nemovitost převezme a ihned vám vyplatí 90 procent z tržní ceny. Zbytek si ponechá jako provizi. Pokud se vám tato částka zdá příliš velká, je nutno si uvědomit roli času. V případě, že byste se pouštěli do prodeje nemovitosti na vlastní pěst, musíte počítat s tím, že to může trvat dlouhé měsíce, mnohdy také roky. Po celou dobu jste nuceni platit nejen daně z nemovitosti, ale také všechny nutné výdaje na opravu. Nehledě na čas, který v dané lokalitě trávíte.

Výkup nemovitostí se vyplatí v mnoha případech. Například když si vážíte svého času, nebo netoužíte trávit život neustálými opravami.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.