10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět

Mohlo by Vás zajímat

V Praze 18. října v 18 hodin byla slavnostně zahájena výstava v Národním technickém muzeu na oslavu 100. výročí vzniku Československé republiky. V rámci toho zde budou v období od 19. října 2018 až do 30. června 2019 k vidění největší skvosty československého průmyslu, které se proslavily nejen u nás, ale i v zahraničí.

Na ploše 24m čtverečních budou mít návštěvníci možnost shlédnout celou škálu rozmanitých výrobků a nejen to. V rámci výstav budou představeny slavné osobnosti našeho průmyslu, firmy společně s jejich největšími úspěchy ale i pády. Návštěvníci budou svědky toho, jak se i přes mnohé strasti, které Československo po dobu své existence zažívalo, dokázalo srovnávat a v určitých ohledech i převyšovat nejvyspělejší země světa. I přes okupaci, hospodářské krize a tak podobně, si dokázala ČSR ve světě vydobýt své místo.

Předměty z období 1918 – 1922, které budou na výstavě představeny, jsou v naprosté většině originály ze sbírek NTM. Díky tomu je možnost vidět například vozidla značky TATRA. Kromě těch historických zde budou mít návštěvníci možnost do 1. listopadu tohoto roku vidět také vozidlo nové generace TATRA PHOENIX.

Mimo to bude na výstavě k vidění například umění hodinářů ze společnosti ELTON hodinářská, jediného českého výrobce hodinek PRIM. Tato legendární značka zde předvede jak své historické skvosty, tak i ty, které byly vyrobeny právě k této příležitosti. Řeč je o hodinkách z modelové řady PRIM REPUBLIKA, která připomíná výročí této události. A právě jeden exemplář těchto hodinek byl vyroben speciálně pro NTM.

Součástí výstavy nebudou ovšem jen světově úspěšné produkty, ale také ty, které obsahovaly mnohé nedokonalosti, přesto se dokázaly stát součástí tehdejšího každodenního života.

Pro návštěvníky je také připravena audiovizuální prezentace, různé dokumentární filmy, interaktivní hry atp. Děti si zase přijdou na své v dětském koutku, kde budou mít k dispozici spousty dobových hraček.

Této výstavě přispěla velmi významným dílem skupina CZECHOSLOVAK GROUP (CSG). Jejím cílem je ztělesňovat a nadále podporovat tradice československého průmyslu a to vše s velkým důrazem na kvalitu. Právě do této skupiny spadají nejrůznější produkty automobilového, leteckého, hodinářského strojírenského průmyslu a mnohých dalších.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.