14.1 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Máte doma nerezové výrobky? Prozradíme, jak je čistit

Mohlo by Vás zajímat

Nerez je dnes hojně využívaný hutní materiál. Nejčastěji se s ním setkáme nejen v kovovýrobě, ale také ve strojírenství, kde se nerezová ocel využívá opravdu dnes a denně. Příkladem je firma MSC MetPro, a. s., kde nerezová ocel prochází mnoha výrobními procesy. Například nerezová ocel zde prochází tryskáním, pálením nebo také ohraňováním a dalšími různými procesy výroby. Samozřejmě s nerezovou ocelí se setkáte i v domácnostech nebo u doktorů, vždyť se z ní vyrábí třeba kuchyňské dřezy nebo taktéž chirurgické nástroje a podobně.

Jelikož se s nerezovými výrobky opravdu setkáme velmi hojně i v domácnostech (obvykle máme z ní vyrobené příbory nebo také hrnce), měli bychom vědět, jak se o nerezové produkty dobře starat. Přece jen nemáme zájem o to, abychom museli investovat do dalších nerezových produktů jenom proto, že jsme se o ně špatně starali.

Pojďme si proto říct, jak se správně čistí nerezová ocel a jak se naopak špatně čistí nerezová ocel.

více v článku...

Vhodné způsoby čištění nerezu

Nerez je možné čistit například tak, že si vezmete jemný hadřík, případně měkkou houbu nasáknutou roztokem mycího prostředku. Takto lze čistit například otisky prstů z obkladů nebo z různých domácích spotřebičů, jež jsou obvykle velmi ušmudlané.

Kromě toho lze nerezové produkty čistit třeba s pomocí bezchloridových prostředků nebo s pomocí čistícího mléka, které dokonale zbaví mastnou plochu usazenin.

Nevhodné způsoby čištění nerezu

Co se týče nevhodného způsobu čištění, nesmíme při čištění nerezových výrobků používat prostředky, v nichž je zachycená sůl nebo chlór. I bělící či dezinfekční prostředky mohou při čištění nerez nenávratně poškodit.

Nedoporučujeme nerezové produkty ani namáčet do roztoků, které jsou připraveny k čištění stříbra. I to je pro nerezovou ocel velmi nebezpečné, i když se to nemusí zdát.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.