5.9 C
Prague
Pátek, 3 února, 2023

Máte keloidní jizvu? Co je a kdy může být na obtíž?

Mohlo by Vás zajímat

Jizva – obvykle je připomínkou na bolestivý úraz, který se nám stal. Ať už se jedná o jizvu po spálenině, po řezné ráně nebo o pooperační jizvu, smířit se musíme s tím, že s ní budeme muset pravděpodobně i zestárnout. Ne vždy jizvy stoprocentně zmizí, záleží na jejich rozsahu. Obvykle jen časem vyblednou a stávají se méně viditelnými. Na pohled velmi nepěkné bývají keloidní jizvy. A o nich si něco povíme.

Keloidní jizva znamená hlavně kosmetickou zátěž

Keloidní jizvy jsou takové, které vystupují nad povrch rány. Nejsou to ony hladké, zprvu sytě růžové a později vybledlejší jizvičky, které nám až na odlišnost barvy na našem těle vůbec nevadí. Keloidní jizvy jsou obvykle červené, lesklé a vypouklé, v čemž je jejich hlavní problém. Keloidní jizva vzniká postupně během procesu hojení rány. Při jeho špatném průběhu někdy dochází k nadměrné tvorbě kolagenu a tkáň pak přerůstá i nad povrch rány, což způsobí právě onen vystouplý útvar – keloidní jizvu. Keloidní jizvy naštěstí nevznikají v obličeji, častěji na ně narazíte v oblasti zad, hrudníku, kolem ramen  nebo na ušních lalůčcích. I tak však bývají velice nepříjemné a pro většinu lidí znamenají kosmetickou zátěž. Pak je na místě odstranění keloidních jizev.

jizvy

 

Keloidní jizvy svědí a bolí

Někdy však mohou keloidní jizvy nepříjemně svědět, dokonce i bolet. Pak je jejich odstranění nezbytné k udržení komfortu života. Nejefektivnější metodou pro odstranění jizev je dnes laserová korekce jizev, která se provádí frakčním laserem Co2. I přesto, že jizvy nelze odstranit úplně, lze zlepšit jejich vzhled natolik, že si ti, kteří o jizvě nevěděli nesrovnalosti na kůži mnohdy ani nevšimnou. Laserová korekce pleti si poradí nejen s keloidy, ale také s ostatními jizvami, které vás trápí. Jedná se o pro pacienta nenáročný zákrok, který se doporučuje podstoupit nejlépe v zimních měsících.

A co vy? Máte keloidní jizvu? Nenechte se jí dál omezovat a objednejte se na klinice Altos, jejíž tým odborníků umí vytvářet krásu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi-články.cz

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.