11.6 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Máte velkou rodinu? Pořiďte si osobní verzi dodávky. V čem je lepší než MPV?

Mohlo by Vás zajímat

Když jste si pořizovali stávající automobil, možná že jste nepočítali s tím, že vám za čas nebude stačit jeho kapacita. Ale stalo se a musíte vůz vyměnit za prostornější model s větším počtem sedadel. V jaké kategorii se po něm poohlédnout? Ještě poměrně nedávno byly prodejním šlágrem vozidla z kategorie MPV, nicméně statistiky dokládají, že v posledních letech stoupá zájem spíše o osobní verze dodávek. Co k tomu zájemce o větší vozy vede?

K nejznámějším “empévéčkům” patří například Volkswagen Sharan, Ford Galaxy či Renault Espace. Těchto modelů je na silnicích poměrně dost, ale současně se objevuje stále více osobních dodávek, což potvrzuje i největší bazar užitkových vozů v Praze Gruber.

Automobilky sice na MPV nezanevřely a z nabídky je nevyřadily, ale průběžně mění koncept tohoto segmentu. Současné generace kdysi tak populárních vozidel pro rodiny s průměrným příjmem jsou nyní luxusnější, komfortnější a dražší. Lepší výbava a pohodlí jistě nejsou na škodu, ovšem rozhodujícím kritériem může být absence některých populárních prvků a funkcí.

Jmenovitě jde například o poslední řadu sedadel, kterou u mnoha modelů již v případě potřeby nelze vyjmout. Sedadla je sice možné sklopit a dosáhnout s tím zvětšení zavazadlového prostoru, ovšem nikoliv tak velkého jako kdyby byla sedačka zcela vytažená. To může být pro určité skupiny zákazníků problém.

Poněkud nemilá je také stále častější absence šoupacích dveří, které byly kdysi jedním z charakteristických znaků MPV. Praktické otvírání do strany přijde vhod všude, kde je omezený prostor – například na stíněných parkovištích.

To, co moderním MPV chybí, nabízí osobní užitkové vozy. Autobazar dodávek dodává, že spoustu zákazníkům hraje do karet i skutečnost, že dodávku s kapacitou až 8 spolucestujících lze řídit i s klasickým “béčkem” a není zapotřebí žádný speciální řidičák.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.