11.6 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Nádherné kostýmy z filmů Bořivoje Zemana

Mohlo by Vás zajímat

Kdo by nemiloval filmy od Bořivoje Zemana. K těm nejslavnějším patří jistě jeho pohádky, jako Byl jednou jeden král nebo Šíleně smutná princezna. Ty jsou součástí pohody našich domovů, a to nejen o Vánocích. Dívají se na ně již desetiletí celé generace. Není těžké říci proč. Nechybí jim vtip, nadsázka, skvělí herci, ale ani nádherné a do posledního detailu propracované kostýmy. To vše dělá tyto pohádky nesmrtelnými. Pokud by Vás právě kostýmy, ale i další rekvizity z filmů tohoto skvělého režiséra zajímaly také naživo, můžete je obdivovat na vlastní oči. K vidění jsou v samotném Barrandov Studiu. Ve výstavním prostoru Filmpoint, který se nachází přímo v hlavní budově Barrandov Studia na Kříženeckého nám. 322/5, na Praze 5. Jedná se však pouze o dočasnou výstavu, takže pozor ať ji nepromeškáte. Je plánována do 29. října.

Tato výstava vznikla také proto, že by letos tvůrce těchto mnoha nádherných a nezapomenutelných filmů, Bořivoj Zeman slavil 105 let od svého narození. A pokud už v Barrandov Studiu budete, nenechte si ujít ani stálou expozici, díky které na vlastní oči uvidíte například také šaty všemi oblíbené Popelky, auto ze seriálu Návštěvníci nebo korunovační klenoty z dalšího neméně oblíbeného seriálu Arabela. V dnešní „selfie“ době jistě využijete i fotokoutku, který je tu pro všechny návštěvníky k dispozici spolu s různými doplňky. Zkusíte si, jak by Vám seděly například dobové klobouky, či jiné vybrané rekvizity.

A víte, že si zde kostýmy můžete také zapůjčit? K dispozici Vám je víc než 260 tisíc kostýmu a doplňků. Aby bylo možné se v tak obrovském množství orientovat, je uspořádáno podle druhů a historických slohů. Jestli se chystáte na nějakou tématickou akci, nebo třeba večírek, pak už bezpečně víte, kde můžete vybírat. Jen si předem zjistěte, kdy bude otevřeno. Výstavy mají například oproti půjčovně kostýmů pro veřejnost otevřeno o víkendech.  

více v článku...

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.