7.1 C
Prague
Pátek, 3 února, 2023

Národní galerie v Praze a její díla

Mohlo by Vás zajímat

Najděte si chvilku a odpočiňte si v galerii, vyčistěte hlavu, načerpejte energii. Stačí chodi pomalu mezi obrazy, vnímat jejich ducha, nachvíli se zastavit a vtáhnout do sebe atmosféru. V našich obrazárnách se můžete seznámit s mistry gotickými i renesančními, barokními i novodobými.

Nejvíce výstavních míst a exponátů má Národní galerie v Praze.  V jejich sbírkách najdete takové poklady, jako jsou obrazy našich gotických umělců: Mistra třeboňského oltáře, Mistra Theodorika nebo Mistra vyšebrodského oltáře. Díla jsou také zapůjčována na zahraniční výstavy.

Pražské galerie

Obdivovat můžete také zahraniční mistry jako jsou např: Rubens, Goya, Picasso, van Gogh a další. Součástí jsouhlavně skoro všichni čeští autoři: Škréta, Hynais, Brožík, Mařá, bratři Mánesovi. Ve Veletržním paláci najdete i velkou Muchovu Slovanskou epopej. Na slavné umělce narazíte i jinde. druhou nejvýznamější sbírkou světových mistrů vlastní Galerie výtvarného umění v Ostravě. V kapli Svatého Kříže na Karlštejně zůstanete v úžasu nad uměním Mistra Teodorika.  Najděte si chvilku a žasněte.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

 

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.