25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Nerozpustná jablečná vláknina

Mohlo by Vás zajímat

Víte o tom, že doporučená denní dávka vlákniny je 30 gramů? Někteří to možná tušili, nicméně je jen opravdu málo těch, kdo tuto doporučeno dávku dodržují. Samozřejmě nedáváme všechny do jednoho pytle. Někteří z nás si uvědomují, jak je důležité se starat o své zdraví a podle toho se také řídí. Do toho bez debat také patří již zmíněná správná dávka vlákniny. Co to ovšem vláknina je? Jedná se o látku, která je bobtnavá a váže na sebe vodu. Vláknina je vyzdvihována také díky svému mnohanásobnému očistnému efektu. Pokud si uvědomujete, že do svého těla nedostáváte potřebné množství vlákniny, můžete to změnit například na specializovaném internetovém obchodě na adrese mybodystore.cz.

jablečná vláknina

Rozpustná či nerozpustná?

Vlákninu dělíme na rozpustnou a nerozpustnou. My se ovšem budeme bavit především o nerozpustné vláknině. Ta zjednodušeně řečeno funguje jako střevní kartáč. Nejúčinnější je ovšem ve své přirozené podobě. Co to znamená? Že pokud vlákninu různým způsobem vaříme, dusíme, či jinak zpracováváme, ztrácí svou efektivitu a na místo toho se z ní stává rozbředlá hmota a neodvádí už takovou práci, jakou by měla. Vlákninu v té nejlepší formě můžete najít například v našem českém ovoci. Například v jablku. Právě nerozpustná jablečná vláknina je jednou z těch nejlepších forem vlákniny, kterou můžeme vašemu tělu dodat. Kromě toho jablka obsahují nižší podíl glukózy než ostatní ovoce. Hodí se tak například i pro diabetické pacienty, neboť nijak zásadně nezvyšují hladinu krevního cukru.

Pokud patříte k těm, kteří si uvědomují nedostatečný přísun vlákniny do svého těla a chtějí s tím něco udělat, jsou jednou z rozumných možností doplňky stravy. Seznámit se s nimi můžete například na specializovaném internetovém obchodě, který najdete například na My body store. Právě tento internetový obchod, je zaměřen na zdravou a sportovní výživu, ve kterém si zaručeně vybere i ten nejnáročnější zákazník.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.