13.4 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

O nové byty v Praze je velký zájem. Nabídka se ale postupně zmenšuje…

Mohlo by Vás zajímat

Přemýšlíte nad novým bydlením a líbí se vám moderní byty, které vznikají v nových developerských projektech? Nejste sami. Podobě smýšlejících lidí je stále více, a proto byste neměli příliš dlouho váhat. Zároveň se připravte na to, že se v příštích letech ještě více rozevřou nůžky mezi nabídkou a poptávkou. Hlavním důvodem je mizivý počet stavebních povolení na byty v bytových domech.

více v článku...

V Brně levnější, v Praze dražší

Zatímco v Brně ceny bytů statisticky klesají, v hlavním městě skokově rostou. Přední developeři nabízí byty i o více než 18 procent dráž než ve stejném období v roce 2015. Statistika se samozřejmě netýká všech nabídek a stále je možné najít cenově dostupné bydlení.

onlinepraha-cz_sekyragroup_cz_01

                                                         Rezidenční projekt Tandem Modřany

O prodej bytů Praha je v současné době nebývalý zájem. Může za to kombinace několika důležitých faktorů – mimo jiné velmi nízké sazby hypoték, zlepšení ekonomiky a zaměstnanosti. V první polovině letošního roku se prodalo o čtvrtinu více bytů než za první dva kvartály loňského roku.

Ptáte se, kde je problém? Vzhledem k množství vydaných stavebních povolení nebude v blízké budoucnosti nabídka tak široká jako v minulých letech. Podle Českého statistického úřadu bylo za prvních pět měsíců povoleno pouze 515 bytů, což znamená více než 60 procentní pokles.

onlinepraha-cz_sekyragroup_cz_02

                                                                        Plánovaný projekt Belariepark II

 onlinepraha-cz_sekyragroup_cz_03

                                                Plánovaný projekt na Praze 9 –  Zámecký dvůr

Developeři naráží na nevoli úředníku

Developeři by naopak rádi využili poptávkového boomu a chtějí do výstavby investovat nemalé peníze. Často však naráží na překážky v podobě připomínek úředníků i veřejnosti. A někdy také na vlastní chyby v projektových dokumentacích. Zdaleka nejvíce času zabere vyřizování územního rozhodnutí. Nové byty Praha proto vznikají pomaleji než v minulosti.

Nechcete-li riskovat, že se nabídka ještě více zúží a ceny nemovitostí vyletí vzhůru, poohlédněte se po novém bydlení již nyní. Prohlédněte si developerské projekty Praha a udělejte si na ně vlastní názor.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.