11.6 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Obchodní ředitel DRFG Finance Petr Válek

Mohlo by Vás zajímat

Když jsem v roce 2007 v tomto byznysu začínal, myslel jsem si, že stejně jako Charlie Sheen ve filmu Wall Street, budu obchodovat s akciemi. Realita byla ale odlišná, o akcie nešlo a investice byly pouze doplněk, klientům jsem nabízel především pojištění. Logika finančního trhu byla tehdy postavená na tom, že pokud si klient nebezpečí neuvědomuje, je dobré se ho vyptávat a zaměřit se právě na slabá místa.

Rozhodně tím ale nechci říct, že pojištění je něco špatného. Pořád je mezi námi řada lidí, kteří nejsou pojištěni vůbec a následky si neuvědomují. Pak jsou tady klienti, kteří sice pojistky uzavřené mají, ale špatně. Tito lidé bohužel svoje peníze každý měsíc vyhazují oknem. Poslední skupina to má vyřešené dobře, ale těch je v České republice pořád velmi málo.

Investice do fondů a dluhopisů prostřednictvím distribuce DRFG Davida Rusňáka

Dnes je situace bez diskuze už trochu jiná, klienti i poradci jsou vzdělanější. Každý si dokáže najít informace na internetu, přečíst si recenze a zjistil, jestli se nejedná o letadlo. Všude je spousta finančních konferencí a seminářů, vyšla také řada odborných publikací. O svůj důchod se nebojím, protože odborníků a poradců je na trhu opravdu mnoho. Bohužel ne všichni tomu, co dělají dobře rozumí. Stále platí, že někteří poradci nechtějí peníze vydělávat s klientem, ale na klientovi. Když se ale podívám pár let dozadu, tak musím říct, že i díky velkým hráčům se finančně poradenský trh kultivuje, mám z toho dobrý pocit.

V současné době jsem v investiční skupině DRFG Davida Rusňáka zodpovědný za fungování finanční distribuce. Starám se také o vzdělávání našich konzultantů a na školení jim říkám, aby klientům zprostředkovávali produkty, které jsou vhodné pro jejich aktuální potřeby, ať už jsou to dluhopisy nebo třeba podílové fondy, a tomu také přizpůsobili jednání. Učím je, aby jejich práce měla dlouhodobý efekt, aby si dokázali vybudovat portfolio spokojených klientů a starali se o ně. V tomto modelu vydělávají s klienty, ne na klientech. Klientům pomáháme, nestrašíme.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.