7.1 C
Prague
Pátek, 3 února, 2023

Oblíbený koníček, kterým lidé vyplňují svůj volný čas

Mohlo by Vás zajímat

I když se to občas nezdá, každý člověk má volný čas, který chce nějak využít. Zatímco někteří využívají svůj volný čas k tomu, aby sportovali, jiní zase využívají svůj volný čas tak, že chovají ptáky. Chov ptáků je vůbec nejstarší koníček, který je znám. Původně se hojně chovali holubi, později se začaly chovat i jiné druhy ptáků. Málokdo by řekl, že onen oblíbený koníček, který dnes vyplňuje lidem čas, je právě chov ptactva.

Jak jsme zmínili, v minulosti se chovali hlavně holubi. Samozřejmě to neznamená, že dnes se holubi nechovají, chovají se taky, ovšem ne v tak velkém množství. Chov holubů je dnes obecně velmi oblíbený, ovšem daleko oblíbenější je chov trochu jiných druhů ptáků.

Jaké druhy ptactva se dnes chovají?

K nejčastěji chovaným ptákům patří jednoznačně papoušci. Lidé dnes touží po tom, aby ve svém domě měli trochu exotiky. V případě, že chcete i do svého domu přinést trochu exotiky, doporučujeme chovat spíše menší druhy papoušky (alespoň z počátku). Koupit si velkého papouška Ara není pro začínající chovatele ten nejlepší krok.

Pro začínající chovatele ptactva jsou daleko lepší třeba takové křepelky, kterým postavíte hezkou ptačí klec ze stavebnice Aluhobby, která bude bytelná díky hliníkovým profilům a jiným kvalitním součástkám, nebo se můžete dát do chovu krásných, pestře zbarvených kanárků, kteří jsou taky velmi oblíbení.

Na andulky Češi nedají dopustit

Samozřejmě nesmíme zapomenout na staré známé andulky, na které Češi opravdu nedají dopustit. Chovají je s velkou radostí, někteří mají jen drobnou klícku v chodbě domu, jiní mají velkou venkovní voliéru, do které umístí i desítky andulek, kteří spolu žijí takto na hromádce v jedné velké voliéře.

Venkovní voliéru hravě postavíte taktéž ze stavebnice Aluhobby, vřele stavebnici doporučujeme. Stavění obydlí pro ptáky z ní je velká zábava a jistě se to stane dalším vašim koníčkem.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.