-4 C
Prague
Neděle, 5 února, 2023

Odhodlejte se k darování plazmy, pomozte ostatním a ještě si přivydělejte

Mohlo by Vás zajímat

Také patříte k lidem, kteří se již roky odhodlávají k darování krve či plazmy, ale zatím se k tomu nedopracovali? Je to škoda, denně na naši pomoc nepřímo čeká spousta pacientů. Přitom darovat tyto zázračné tekutiny, které nás nic nestojí, může většina z nás.

Co musíte pro dárcovství plazmy splnit?

Abyste mohli podstoupit darování plazmy Černý Most, nebo v dárcovském centrum na Chodově v Praze, stačí splnit několik podmínek. Musí vám být od 18 do 60 let, ti, kdo chodí pravidelně, mohou docházet až do 65 let. Vážit byste měli mezi 50 – 150 kg. Podmínkou je i dobrý zdravotní stav, platný doklad totožnosti a kartička pojištěnce. Musíte mít dobré jazykové znalosti, abyste vyplnili dotazník. Podmínkou je i váš nerizikový životní styl.

Při darování krevní plazmy nesmíte užívat žádná narkotika, alkohol ani psychofarmaka. Výjimkou je kouření.

Pokud jste prodělali v minulosti některé choroby, nebo se aktuálně s nimi léčíte, vy darovat plazmu nemůžete. Jde o nemoci jako cukrovka, hemofilie a jiné poruchy srážlivosti krve, hepatitida B nebo C, pohlavní choroby HIV a Syphlilis, plicní tuberkulóza, chronické onemocnění, kardiovaskulární onemocnění, epilepsie.

Na webu europlasma.cz najdete i přehled krátkodobě nevhodných dárců krevní plazmy.

Co vám darování plazmy přinese

Kromě skvělého pocitu, že jste udělali krok k něčímu zlepšení zdraví, vám plazma Praha za každý zdařilý odběr vyplatí příjemnou finanční kompenzaci ve výši 700 Kč.

Pravidelný dárce si může přijít až na 18 200 Kč ročně. Peníze může od vás dostat např. dodavatel elektřiny v Praze. Pár záloh vám darování pokryje. Aktuálně probíhá dokonce akce, že třetím odběrem se můžete účastnit Velké vánoční loterie, pokud si budete přát.

Pojďte se zaregistrovat, budete na sebe pyšní.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.