14.1 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Parkování na letišti v Praze – snadno a zdarma s našimi tipy

Mohlo by Vás zajímat

Špatně zvolené parkování na letišti v Praze může vaši peněženku připravit i o tisícové částky. Naštěstí není pravdou, že v okolních uličkách za žádných okolnosti nezaparkujete, jak vám to snaživě tvrdí provozovatelé soukromých parkovišť. Stačí si jen vzít k ruce mapku a trochu se zorientovat.

více v článku...

Nemožné ne, náročné ano

Všichni, kdo míří k letištním terminálům, se v jejich okolí snaží zaparkovat co nejbezpečněji a zároveň nejlaciněji. Je to možné, ale nečekejte fenomenální úspěch bez předchozí přípravy. Zákazy stání na veřejné zeleni nebo parkování na spojovací komunikaci určené pro autobusy může vaši peněženku připravit o značné částky.

Značení vás zavede do smyčky placených stání

A příliš vám nepomohou ani cedule s charakteristickým P a směrovými šipkami. S jejich pomocí se dostanete pouze tam, kde se bez drobných v kapse prostě neobejdete. Leckde zaplatíte i za pouhý průjezd – to když se zamotáte a propásnete pětiminutový interval pro opuštění placené plochy. V případě menší zácpy se v takové situaci octnete velmi jednoduše. Více se dočtete ZDE.

Parkování na letišti v Praze  – nešvary toho placeného

Možná si teď říkáte, že všechny tyhle starosti hodíte jednoduše za hlavu a raději pár stovek oželíte. Ale ještě předtím vám ukážeme pár velkých negativ.

Klíče z ruky? Ani nápad!

Nabízí vám majitel parkoviště, že vaše auto ohlídá, umyje apod., takže by bylo fajn, kdybyste mu a místě nechali klíče? Neriskujte. S velkou pravděpodobností se váš čtyřkolový miláček po vašem odletu ocitne na nějaké louce a zpátky se vrátí až pár hodin před vaším příchodem. Rozšíření kapacity parkoviště (a větší zisk) je přece prvořadé!

Zaměřte se na pojištění

Má vaše zvolené parkoviště kamerový sytém i ochranku? Přesto se ptejte, jestli bude vše auto na parkovací ploše pojištěné. Bez takových zadních vrátek totiž nemusíte v případě problémů dostat doslova ani korunu.

Kde zaparkovat zdarma a jen s minimální rizikem?

Pokud vyškrtnete soukromá parkoviště s výše zmíněnými problémy, zjistíte, že kvalitních hráčů už mnoho nezbývá a jejich ceny se často šplhají až do závratných výšek. Je tedy čas konečně se porozhlédnout i po jiných alternativách. Přímo před letištěm je totiž možné zdarma parkovat pouhých 15 minut, poté začnou poplatky raketově růst – více TADY.

V obchodním centru zaparkujte zdarma a nadlouho

OC Šestku důvěrně znají všichni fanoušci letectví. Když se na Ruzyni opravuje či udržuje hlavní přistávací dráha, mohou z jeho střechy zblízka pozorovat letadla dosedající na té vedlejší. Ale ocení ho i ti, kteří touží do některého z letadel nasednout. Jeden tisíc parkovacích míst pod širým nebem i v zastřešených prostorách nabízí prakticky neomezený vjezd s garancí času od 8:00 do 22:00 hod. Po zbytek dne a noci se mohou občas vyskytnout omezení, ale podle zkušeností náruživých cestovatelů to nebývá často.

Tři ulice, ve kterých je volno skoro vždy

Plochou nejméně vzdálenou od letištních terminálů je zastávka U Padesátníku, v jejímž okolí najde místo k zaparkování podle šikovnosti řidičů 12-15 aut. Pokud tu bude plno, můžete zkusit ještě plácek v ulici U Letiště s celkem devíti místy.

V případě že tato varianta selže, zamiřte do trochu vzdálenější ulice Za vokovickou vozovnou. Jde o ideální lokalitu pro dlouhodobé parkování a se skvělou dopravní obslužností. Stejně jako k Padesátníku sem zajíždí autobusy č. 119 a 179.

Ani zde jste nepochodili? Pak otočte volant na Zličín. I tady je obchodní centrum, parkování zdarma tu však platí jen na tři hodiny denně (o víkendu pět). Mnohem lépe vám poslouží uličky v jeho okolí s nově vystavěnými nebo zrekonstruovanými místy k parkování. Poděkovat za to můžete hojným developerským aktivitám v oblasti. Jestliže všechno ostatní selže, na Zličíně můžete svého čtyřkolového miláčka zanechat opravdu vždycky.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.