10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

V Praze se dá přežít i v horku, důležitá je klimatizace a poloha

Mohlo by Vás zajímat

Třicetistupňová horka, která jsou v létě takřka samozřejmostí, nedělají dobře asi každému. Základem k přežití v takovém počasí je řádně dodržovat pitný režim, nosit pokrývku hlavy a nezdržovat se delší dobu na přímém slunečním světle.

Co když vás ale trápí vedro ve vašem domě? Být celý den v místnosti, kde teplota v krajních případech šplhá až ke třiceti stupňům, není nic zdravého, a už vůbec ne příjemného. Dá se s tím něco dělat? A dá se vůbec přežít takové horko ve městě, jakým je Praha?

více v článku...

Odpověď je prostá – dá, ovšem s několika „ale“

Prvním předpokladem k úspěšnému přežití letních je přítomnost klimatizace, případně chladnější místnosti. V ideálním případě budete mít ve vašem bytě či domě zabudovanou klimatizaci, která vykoná veškerou práci za vás a poskytne vám příjemnou životní teplotu.

Pokud ji nemáte a ani si nechcete pořizovat přenosnou, měli byste doma mít alespoň jednu místnost, v níž bude teplota jakž takž regulovatelná – zavřením oken a dveří, vybavením… V takové místnosti by neměly být květiny, mnoho oken a měla by obsahovat co nejméně nábytku a dalších věcí, v nichž se může kumulovat teplo. Problémem může být i počítač, který „topí“.

Ještě bydlení v Praze nemáte a teprve se chystáte ho hledat? Pokud budete v Praze zůstávat i v letních měsících, nepodceňujte důležitost klimatizace, případně i domu samotného – byt v horním patře bude teplejší než ve spodním, u starých činžovních domů na rozdíl od paneláků oceníte tlusté stěny, které nepropustí mnoho tepla.

Důležitá je i poloha domu. Hledejte bydlení, v jehož blízkosti je vodní plocha či koupaliště, nebo alespoň zelená plocha s dostatkem stínu. Byt v historickém jádru Prahy může mít hezký výhled a dobrou dostupnost, ale v létě vám to bude málo platné.

I v Praze se dá přežít v tropických vedrech. Stačí, aby se sešlo dohromady několik faktorů, které můžete sami přímo ovlivnit.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.