10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Proč jsou dřevostavby tak oblíbené?

Mohlo by Vás zajímat

Současné technologie umožňují postavení rodinného domu již za několik málo týdnů. To ale není jediný důvod, proč se dřevostavby stávají stále oblíbenější možností pro pořízení vlastního bydlení. Co za tím vězí?

více v článku...

Bydlíte za několik týdnů

Je obecně známo, že stavba zděného rodinného domu se může pěkně protáhnout. Nejen, že čekáte na potřebná povolení, ale stavba si také musí sednout a měla by vymrznout. Dřevostavby nic takového nepotřebují. Po schválení projektu úřady dáte pokyn k výrobě a za několik týdnů už je stavba hotová. Výdaje za náhradní bydlení, které po celou dobu stavby musíte řešit, se tak minimalizují. Dřevostavby jsou navíc označovány jako nízkoenergetické domy.

Až půl milionu od státu

Jelikož stavíte z ekologického a obnovitelného materiálu a dodržujete předepsané standardy, snadno se vám podaří, že bude vaši stavbu možno označit jako nízkoenergetickou. Na výstavbu takového domu můžete od státu dostat až půl milionu korun. Štědrý státní příspěvek se pojí s konkrétními technologiemi, které pro svou stavbu použijete. Současně tak podporujete svou vlastní trvalou úsporu energie. Jakým způsobem?

Trvalé šetření energií

Díky využívání obnovitelných zdrojů energie pro získávání elektřiny nebo tepla se vám daří minimalizovat své náklady na bydlení. Navíc se díky správné konstrukci domu dostáváte na teplotní standardy, které jsou pro zděný dům jen těžce dosažitelné. Použité technologie vám umožňují trvale šetřit náklady za vaši stavbu. Bydlení v dřevostavbě se také považuje za mnohem zdravější, a to díky použitým materiálům, které jsou pro zdraví vhodnější.

Díky správně použité cirkulaci vzduchu se do prostoru vašeho domu ze dřeva nedostávají pyly, patogeny, ani další alergeny. Váš dům je tak vaším hradem, kde se můžete cítit bezpečně. Vysoká kvalita bydlení je pro domy na bázi dřeva samozřejmostí a standardem.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.