-4.2 C
Prague
Středa, 8 února, 2023

Půjčky na OP – jednoduchý a rychlý způsob, jak získat hotovost

Mohlo by Vás zajímat

Půjčky na občanský průkaz jsou jedním z typů snadno dostupných nebankovních půjček. Jaká mají specifika, kolik peněz si člověk s pomocí OP může půjčit a jaké podmínky je nutné splňovat pro schválení žádosti?

Půjčky na občanský průkaz, zkráceně půjčky na OP, představují půjčky pro každého, kdo se může prokázat platnou občankou. Mezi jejich hlavní výhody patří rychlé poskytnutí, nevýhodou pak bývá zejména vysoká RPSN.

Každý, kdo na peníze spěchá, může zažádat o půjčku na OP ještě dnes. Takové úvěry bývají vyplaceny skutečně ihned po schválení žádosti, přičemž samotný schvalovací proces je zpravidla velmi rychlý.

Žádost o půjčku na občanský průkaz

Vyřízení žádosti je opravdu jednoduché. Nebankovní půjčky se sjednávají online, a tak stačí navštívit web příslušného poskytovatele a vyplnit formulář na hlavní stránce. Okamžitě po schválení žádosti bude půjčka vyplacena na účet.

Podmínky pro schválení půjčky na OP:

  • plnoletost
  • platný občanský průkaz
  • bydliště v České republice

Půjčka na OP nebývá dostupná pro cizince, a to ani pro ty, kteří vlastní ekvivalent českého občanského průkazu. Najdou se samozřejmě i výjimky.

Lidé, kteří nepocházejí z ČR a potřebují půjčku, však většinou žádají přímo o půjčky pro cizince. Pro jejich poskytnutí je nutné doložit mimo jiné povolení k pobytu.

Parametry půjček na občanský průkaz

Půjčky na OP mají stejně jako jiné půjčky pro každého jedno společné – jedná se o mikropůjčky, z čeho plyne, že jsou poskytované v relativně nízké výši a na poměrně krátkou dobu.

Většinou si na občanku nelze půjčit více jak 30 tisíc korun a doba splatnosti jen zřídkakdy přesahuje jeden měsíc. Úvěr pak bývá splatný jednorázově a v případě prodlení se splátkou se začnou načítat vysoké sankce.

S krátkou dobou splatnosti je spojena také vysoká RPSN (roční procentní sazba nákladů). Ta se zvyšuje také kvůli tomu, že půjčka na občanku (zvláště jde-li o půjčku na OP ještě dnes), je v podstatě nadstandardní službou. Obecně platí, že čím snáze lze půjčku získat, tím více se za ni musí zaplatit.

Půjčky na OP jsou nebezpečné

Půjčky na OP jsou specifické tím, že je k jejich poskytnutí potřeba skutečně jen občanský průkaz. Žádné další doklady nejsou požadovány. Neprověřuje se tedy ani příjem žadatele, ačkoliv i nebankovní poskytovatelé úvěrů by vždy měli chtít alespoň výpis z účtu za několik posledních měsíců.

Vzhledem k výše zmíněnému nelze tyto půjčky považovat za bezpečné. Pokud se totiž neprověří bonita neboli úvěruschopnost žadatele, bude vždy hrozit, že dlužník nebude schopen půjčku splatit.

V důsledku toho začnou naskakovat již zmíněné úroky z prodlení a půjčka se ve výsledku extrémně prodraží. V takových situacích hrozí, že se člověk dostane do dluhové spirály, z níž se bez cizí pomoci dostane jen těžko. Vždy je proto lepší se ne zrovna bezpečným úvěrům, mezi něž půjčky na OP nepochybně patří, obloukem vyhnout.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.