25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Půjčovna stavebních strojů aneb úprava zahrady už nemusí být dřina

Mohlo by Vás zajímat

Pokud jste vlastníky rodinného domu s velkou zahradou, pak už jste určitě přemýšleli nad tím, jak by se dalo okolí domu zvelebit. Stavební práce však představují vcelku vyčerpávající a časově náročnou činnost, na kterou mnoho lidí nemá sílu. Jenomže dnes už nežijeme ve středověku, abyste museli všechno kopat ručně. Půjčovna stavebních strojů vám za výhodné půjčovné poskytne spolehlivou techniku, s jejíž pomocí se úprava zahrady stane hračkou.

více v článku...

Potřebujete vykopat díru?

Úvodním technologickým postupem při většině stavebních prací je vyhloubení dostatečně hlubokého a širokého výkopu. Ať už budete kopat základy pro bazén nebo zimní zahradu, připravte se na skutečně úmornou práci. Nebo využijte možností, které nabízí půjčovna stavebních strojů. Ideálním řešením je totiž vypůjčení smykového nakladače se základní lopatou nebo podkopem. S pomocí tohoto univerzálního stroje pak jakkoliv hluboký výkop vyhloubíte během několika desítek minut, aniž byste se zapotili.

Jak odvézt materiál?

Jedním z mnoha problémů na velkých zahradách může být odvoz vyhloubeného materiálu mimo prostor stavby. Je vcelku nesmyslné, abyste všechno tahali na ručním kolečku, protože optimální řešení opět nabízí půjčovna stavebních strojů. V jejím portfoliu se totiž nachází dumper Hydrema s vysokou nosností a dobrou průchodností terénem. Za mokřejších podmínek se tedy nemusíte obávat, že byste s dumperem někde zapadli.

Jak povrch zhutnit?

Nedílnou součástí výkopových prací je zhutnění dna vyhloubené jámy. I pokud kopete ve stabilních zeminách, je třeba provést precizní udusání, aby nebyla narušena statika budoucí stavby. V krajním případě by se totiž podloží mohlo lehce pohnout, což by na betonové konstrukci zanechalo obrovské škody. Společně se smykovým nakladačem si tedy pronajměte i vibrační pěch nebo vibrační desku. Finální volba závisí především na tvrdosti podloží a také na šířce výkopu.

Chystáte-li se provádět stavební práce, rovnou zapomeňte na kolečko a lopatu. Obraťte se na půjčovnu stavebních strojů a pronajměte si spolehlivou techniku, která odvede práci za vás.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.