10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Ročně se řeší tisíce případů krádeží! Pojistěte své bydlení!

Mohlo by Vás zajímat

Policie České republiky jen na území hlavního města ročně řeší tisíce případů vloupání do rodinných domů nebo bytů a sklepů. Kromě odcizení věcí dochází často i k poničení bydlení. Ten, kdo není pojištěn, musí škody uhradit ze svého. Když naopak máte správnou pojistku, dostanete odpovídající finanční kompenzaci. Jakou a kde vyřídit výhodně, rychle a za dobrou cenu?

více v článku...

Vsaďte na domácnost nebo majetek

Existují tři různé varianty pojištění bydlení, jedná se o pojištění nemovitosti, majetku a pojištění domácnosti. První varianta se vztahuje pouze na škody na nemovitostech, je vhodná hlavně pro majitele rodinných domů. Další dvě varianty obsahují i krytí škod na věcech movitých. Skrze ně se chráníte i před řáděním zlodějů a vandalů. Dobré pojištění se vztahuje i na případ, kdy si zloděj odnese cennosti a peníze v hotovosti.


Chcete mít jistotu? Najděte to nejvhodnější pojištění nemovitosti a nenechte nic náhodě!


Snadno během několika minut

V dnešní době si velmi rychle sjednáte pojištění majetku online. Stačí znát jen velikost obytné plochy v m2. Smlouva obvykle platí od druhého dne. Než smlouvu uzavřete, pečlivě si pročtěte rozsah pojistného krytí a také si důkladně pročtěte podmínky pojistného plnění. Věnujte pozornosti i postupu, jak nahlásit škodu, jaké důkazy je potřeba předložit apod. I maličkosti totiž mohou rozhodnout o tom, zda vám pojišťovna kompenzaci za škodu vyplatí či nikoliv. Jednou z podmínek je například mít řádně zabezpečenou domácnost, tj. mít bezpečností dveře apod. Pro začátek si přečtěte také odpovědi na časté dotazy k pojištění domácnosti.

Odpovědnost jako vhodný doplněk

Před škodami na vlastním majetku jste už kryti, ale tím to nekončí. Musíte myslet i na vlastní neopatrnost. Stačí nechat zapnutou vodu, vyplavíte souseda a rázem budete muset zaplatit několik tisíc korun na opravy v jeho i vaší domácnosti. Nebudete to muset řešit, když si sjednáte navíc pojištění odpovědnosti. Proč ho mít? Důvody jsou popsány v tomto článku.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.