5.1 C
Prague
Neděle, 24 října, 2021

Mohlo by Vás zajímat

Policie České republiky jen na území hlavního města ročně řeší tisíce případů vloupání do rodinných domů nebo bytů a sklepů. Kromě odcizení věcí dochází často i k poničení bydlení. Ten, kdo není pojištěn, musí škody uhradit ze svého. Když naopak máte správnou pojistku, dostanete odpovídající finanční kompenzaci. Jakou a kde vyřídit výhodně, rychle a za dobrou cenu?

Vsaďte na domácnost nebo majetek

Existují tři různé varianty pojištění bydlení, jedná se o pojištění nemovitosti, majetku a pojištění domácnosti. První varianta se vztahuje pouze na škody na nemovitostech, je vhodná hlavně pro majitele rodinných domů. Další dvě varianty obsahují i krytí škod na věcech movitých. Skrze ně se chráníte i před řáděním zlodějů a vandalů. Dobré pojištění se vztahuje i na případ, kdy si zloděj odnese cennosti a peníze v hotovosti.

Snadno během několika minut

V dnešní době si velmi rychle sjednáte pojištění majetku online. Stačí znát jen velikost obytné plochy v m2. Smlouva obvykle platí od druhého dne. Než smlouvu uzavřete, pečlivě si pročtěte rozsah pojistného krytí a také si důkladně pročtěte podmínky pojistného plnění. Věnujte pozornosti i postupu, jak nahlásit škodu, jaké důkazy je potřeba předložit apod. I maličkosti totiž mohou rozhodnout o tom, zda vám pojišťovna kompenzaci za škodu vyplatí či nikoliv. Jednou z podmínek je například mít řádně zabezpečenou domácnost, tj. mít bezpečností dveře apod. Pro začátek si přečtěte také odpovědi na časté dotazy k pojištění domácnosti.

Odpovědnost jako vhodný doplněk

Před škodami na vlastním majetku jste už kryti, ale tím to nekončí. Musíte myslet i na vlastní neopatrnost. Stačí nechat zapnutou vodu, vyplavíte souseda a rázem budete muset zaplatit několik tisíc korun na opravy v jeho i vaší domácnosti. Nebudete to muset řešit, když si sjednáte navíc pojištění odpovědnosti. Proč ho mít? Důvody jsou popsány v tomto článku.

 

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi či prodej družstevního bytu? Využijte atraktivní nabídky od FINEPU.