11.5 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023

Rodinné finance v případě, že vlastníte dům? Je třeba hlídat příležitosti

Mohlo by Vás zajímat

Vlastníte rodinný dům? V tom případě jistě víte, jaké to je starat se nejen o běžné, ale také o mimořádné výdaje.

více v článku...

Hlídejte si státní dotace

Víte o tom, že právě běží státní dotační program Nová zelená úsporám? Právě díky tomuto programu se vám může podařit získat až polovinu nákladů na zlepšení stavu vašeho domu. Zkuste dotace na zateplení, nechejte si na střeše postavit sluneční elektrárnu, nebo využijte dotace na výměnu oken. jako majitel rodinného domu je pro vás získání dotace snadné. Pouze je třeba se řídit přesným postupem, který je na stránkách dotačního programu. Stát nyní podporuje úsporná a ekologická řešení v domácnostech.

Slevy na materiály

Víte už dopředu, že budete potřebovat novou dlažbu před domem, že si budete přát zahradní bazének, nebo třeba tepelné čerpadlo? Kromě státních dotací si po dobu alespoň několika měsíců hlídejte ceny, které obchodníci za vámi hledané zboží nabízejí. Vychytejte dobu, kdy bude cena nejnižší, a směle do toho. Kupujte potřeby pro svůj domov chytře a za nejnižší možné ceny. Je lepší vše koupit s předstihem, než později za vyšší cenu.

Sousedská výpomoc

Víte, že budete provádět některé výkopové práce na svém pozemku? Obejděte sousedy a nabídněte, že byste se podělili o motorové hodiny. Pokud si sami přejí, aby se u nich na pozemku něco zlepšovalo, budou vždy rádi. Mnohdy totiž extra náklady odkládáme právě proto, že v sobě skrývají povinnost uhradit také příjezd a odjezd techniky. Když vás na to bude více, půjde to lépe zaplatit.

Pohlídejte si, zda máte nejvýhodnější tarif na plyn, vodu a elektřinu. Také telefonní operátory se hodí občas proklepnout. Internetové připojení je stálé a za odpovídající cenu? Snažte se minimalizovat náklady na bydlení a uvažovat nad dalšími nabídkami, které kolem sebe máte. Kdo šetří, má za tři.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.