25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Rozvoz díla v Praze – jak to funguje?

Mohlo by Vás zajímat

Většina obyvatel Prahy se pohybuje na stále stejných místech, ať už se jedná o místo bydliště nebo zaměstnání. Dřív nebo později ho nabídka restaurací v okolí omrzí. Ne vždy je ovšem čas na to vyrazit do nějaké nové restaurace a vyzkoušet zde nové jídlo. Řešení nabízí rozvoz jídla po Praze. Jaké jsou možnosti a jak probíhá objednávání?

Pokud má člověk své oblíbené restaurace, může si přímo u nich zjistit, zda nabízí rozvoz. Především pizzerie tuto službu poskytují velmi často. Ten, kdo chce zkusit ale něco nového nebo mu z jakéhokoliv důvodu nabídka oblíbené restaurace nevyhovuje, může využít hned několik portálů, které rozvoz jídla nabízí.

Jedná se o společnosti, které ve své nabídce mají širokou nabídku různorodých restaurací. Jídla jsou obvykle přehledně členěna do kategorií, takže člověk si velice jednoduše a rychle vybere to, na co má zrovna chuť. Může zvolit typicky českou kuchyni, pizzu, vietnamská, indická nebo mexická jídla, sushi, veganské pokrmy a mnoho dalšího.

Co lze také považovat za velkou výhodu je, že u jednotlivých restaurací bývá uvedené hodnocení od těch, co již využili rozvozu a jídla ochutnali. Člověk se tak může díky recenzím vyhnout nepříjemnému překvapení v podobě nedobrého jídla.

Dlouhou dobu na trhu působila hlavně společnost Dáme jídlo. Do hry však v průběhu léta 2018 vstoupily další dvě firmy, které působí dokonce celosvětově. Jedná se o Uber Eats a Wolt. Pro všechny tři je společné jedno – všichni mají přehlednou, moderní a intuitivní mobilní aplikaci, přes kterou si lze velice jednoduše jídlo kdykoliv objednat.

Čím se naopak firmy liší? Především rozsahem, kde všude působí. Zatímco Dáme jídlo působí ve 130 městech v České republice a na Slovensku, Wolt rozváží jídlo pouze v Praze a Brně a Uber Eats jen v Praze. Dá se ovšem očekávat, že u posledních dvou zmíněných firem bude docházet k rozšíření jejich působnosti.

Nejpohodlněji lze za rozvoz jídla zaplatit kartou, tuto možnost nabízí všichni tři provozovatelé. Podstatně širší nabídku placení má Dáme jídlo. Zde lze navíc platit hotově, stravenkami, až po jídle se službou Twisto nebo s využitím kreditů.

Ceny za rozvoz se různí, stejně tak doba doručení. Vyhledat je ale možné i takové restaurace, které nabízí rozvoz zcela zdarma (ať již u jakékoliv objednávky nebo s konkrétním cenovým limitem) a jídlo doručí již do 30 minut.

A jak na rozvozu jídla ušetřit? Třeba díky tipům, jejichž podrobnosti se nacházejí na portále www.hardyn.cz. Články “Oběd zdarma přes Wolt” a “10x 100 Kč na objednání jídla a dalších 100 Kč za registraci od Uber Eats” napoví, jak na to.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.