10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Rusňákova DRFG přispěla florbalistům na pomoc postiženým dětem

Mohlo by Vás zajímat

Florbalový klub TROOPERS Orel Telnice před Vánoci založil transparentní účet na pomoc speciální škole ELPIS, která se stará a vzdělává mentálně postižené děti. Florbalisté o svém záměru informovali na sociálních sítích v polovině prosince 2018 a ohlas, který jejich akce měla, je velice překvapil. Na účet totiž ve finále přišlo bezmála 116 tisíc korun. K celkové částce výrazně přispěla spolčenost FINEST Invest, která patří do investiční skupiny Davida Rusňáka a přispěla také Nadace DRFG.

více v článku...

DRFG pomohla speciální škole

Peníze na účet posílali samotní hráči klubu, jejich rodiny, fanoušci, ale také hráči florbalu z extraligy a delegáti českého florbalového svazu. Díky diskusím na sociálních sítích se částka na transparentním účtu postupně zvyšovala a zásadně k tomu přispěla také společnost FINEST Invest a Nadace DRFG, které přispěly částkou převyšující 50 tisíc korun.

Na začátku roku 2019 tak florbalisté mohli zástupkyni organizace ELPIS předat šek s konečnou částkou 115 953 Kč. ELPIS je speciální mateřská, základní a praktická škola, která poskytuje výchovu a vzdělávání, rehabilitaci a poradenství dětem s mentálním postižením, ale také poruchami autistického spektra a kombinovanými vadami.

Rusňákova skupina je společensky zodpovědná

Pro investiční skupinu DRFG je od počátku důležitá její společenská zodpovědnost. Část vydělaných peněz se proto snaží různými dobročinnými a charitativními akcemi zase vrátit zpátky do regionů, kde Rusňákova skupina obchoduje. Jedná se o různé sociální, kulturní, sportovní projekty, ale také charitativní a dobročinné akce. Pomoc jde také znevýhodněným skupinám a lidem. Z toho důvodu právě vznikla nadace DRFG, která rozděluje část financí, které skupina vydělává díky dluhopisům, ale také podílové nemovitostním fondy, do nichž mohou lidé investovat.

Skupina Davida Rusňáka pomáhá tím, co umí a pro rozvoj druhých nabízí také vlastní kompetence. Upřednostňuje trvalejší partnerství, příkladem takové dlouhodobé spolupráce je partnerství se společností yourchance. Ta pomáhá dětem ve školách a dětských domovech s finanční gramotností.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.