2.6 C
Prague
Sobota, 22 ledna, 2022

Mohlo by Vás zajímat

Kdo nechce skončit na padesáté stránce ve vyhledávači, musí dbát na SEO! To je zkrátka fakt, který nelze přehlížet. Algoritmy, které slouží k vyhledávání těch nejlepších zdrojů informací ohledně zadaného dotazu, se však neustále mění, zdokonalují. Navzdory přesvědčení mnoha provozovatelů rozhodně neplatí, že alfou a omegou je počet výskytů klíčových slov, ideálně ještě v prvním pádě. Celá problematika je mnohem komplexnější. Co všechno má tedy na SEO vliv?

SEO faktory, které stojí za pozornost

Vzhledem k jejich umístění je možné faktory, které ovlivňují výslednou pozici při organickém vyhledávání, rozdělit do tří kategorií:

  • On-page faktory: Mezi notoricky známé faktory patří parametry týkající se hustoty klíčových slov, relevance obsahu a správně vyplněného zdrojového kódu. Žádoucí je rovněž strukturace stránky s využitím nadpisů H1, H2 atd. Není vhodné opomenout ani správné uvedení meta dat, která jsou roboty používána pro indexování.
  • Off-page faktory: Do této kategorie spadají zejména zpětné odkazy, které se mohou nacházet nejen v různých katalozích, ale především na tematicky příbuzných webových stránkách, například v PR článcích, diskuzních fórech apod. Čím dál více se ke slovu dostávají také sociální sítě.
  • On-site faktory: Volba vhodné domény a subdomény, které by měly obsahovat klíčová slova, ovlivňuje takzvané on-site faktory. Podstatným parametrem je také délka existence webových stránek.

 Při optimalizaci webu je vhodné začít s úpravou méně náročných aspektů, které přinesou rychlý výsledek. Také počítejte s tím, že zlepšení výsledné pozice není záležitostí několika hodin (mimo placené reklamy), ale spíše dnů, týdnů nebo dokonce měsíců (v případě oblastí s velkou konkurencí). I přesto se však můžete spolehnout na to, že dobré SEO stojí za tu námahu!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

SEOlaboratoř.cz

eKompetence.cz

StyleMag.cz

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.