-0.1 C
Prague
Sobota, 3 prosince, 2022

Sklenička ostrého pití není lék

Mohlo by Vás zajímat

Alkohol je nedílnou součástí života většiny lidí, přesto ho málo z nich vnímá jako problém. Kde přesně je hranice, za kterou se nevyplatí se vydávat? Každý ji má bohužel nastavenou jinde, a tak se pohled na tuto problematiku hodně různí.

Ve spárech závislostí

Závislost na drogách, závislost na partnerovi, závislost na práci, gamblerství. To všechno se může stát. Stejně tak se čím dál častěji vyvíjí nebezpečně blízký vztah k alkoholu. Oficiálně je v České republice na 80 tisíc alkoholiků, ale nepřímo ohrožených lidí je více než jeden a půl milionu. A to je opravdu vysoké číslo, které bychom neměli podceňovat.

Léčba závislosti se liší nejen podle druhu a typu, ale podle pacienta a jeho vůle a stavu. Bez individuálního přístupu (nehledě na to, s čím bojuje) je základní kámen možného úspěchu. Není možné aplikovat stejné postupy na každého. Zdroj vzniku alkoholismu je totiž u každého pacienta jiný a podle toho se musí nastavit řešení a léčba. Někdo pije ze vzteku, další ze zklamání, další jen kopíruje své rodiče, kteří měli k alkoholu blízko.

Ženy na mušce

Alkohol je bohužel jedno z prvních řešení, jak se lidé staví k dílčím neúspěchům v životu. Stačí málo a lahev vína, vodky nebo třeba i piva je hned po ruce. Není divu, že alkoholismus je tak rozšřířený po celém světě a nedělá rozdíly mezi ženami a muži. V ohrožení jsou všichni. Je to snadná a vcelku přirozená reakce na každou životní změnu. Většinou tu negativní, jako je výpověď v práci, neúspěch při zkouškách na vysoké škole, rozvod, smrt blízkého člověka, finanční problémy, stres s dětmi, neschopnost zhubnout, ale zapít můžete pochopitelně i pracovní pokroky nebo si z chvilky s ostrým pitím udělat každodenní rutinu. Jakmile ale množství alkoholu překročí únosnou mez a saháte po lahvi vždy, když máte jen trochu volné ruce, je to špatně a riziko rozvoje alkoholismu je poměrně vysoké. Nejde ani tak o zvyk, ale o nastavení v hlavě. A boj s tím nezvládne zdaleka každý. Obzvláště ženy jsou dle statistik mnohem více ohrožené.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.