0.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023

Sklenička ostrého pití není lék

Mohlo by Vás zajímat

Alkohol je nedílnou součástí života většiny lidí, přesto ho málo z nich vnímá jako problém. Kde přesně je hranice, za kterou se nevyplatí se vydávat? Každý ji má bohužel nastavenou jinde, a tak se pohled na tuto problematiku hodně různí.

více v článku...

Ve spárech závislostí

Závislost na drogách, závislost na partnerovi, závislost na práci, gamblerství. To všechno se může stát. Stejně tak se čím dál častěji vyvíjí nebezpečně blízký vztah k alkoholu. Oficiálně je v České republice na 80 tisíc alkoholiků, ale nepřímo ohrožených lidí je více než jeden a půl milionu. A to je opravdu vysoké číslo, které bychom neměli podceňovat.

Léčba závislosti se liší nejen podle druhu a typu, ale podle pacienta a jeho vůle a stavu. Bez individuálního přístupu (nehledě na to, s čím bojuje) je základní kámen možného úspěchu. Není možné aplikovat stejné postupy na každého. Zdroj vzniku alkoholismu je totiž u každého pacienta jiný a podle toho se musí nastavit řešení a léčba. Někdo pije ze vzteku, další ze zklamání, další jen kopíruje své rodiče, kteří měli k alkoholu blízko.

Ženy na mušce

Alkohol je bohužel jedno z prvních řešení, jak se lidé staví k dílčím neúspěchům v životu. Stačí málo a lahev vína, vodky nebo třeba i piva je hned po ruce. Není divu, že alkoholismus je tak rozšřířený po celém světě a nedělá rozdíly mezi ženami a muži. V ohrožení jsou všichni. Je to snadná a vcelku přirozená reakce na každou životní změnu. Většinou tu negativní, jako je výpověď v práci, neúspěch při zkouškách na vysoké škole, rozvod, smrt blízkého člověka, finanční problémy, stres s dětmi, neschopnost zhubnout, ale zapít můžete pochopitelně i pracovní pokroky nebo si z chvilky s ostrým pitím udělat každodenní rutinu. Jakmile ale množství alkoholu překročí únosnou mez a saháte po lahvi vždy, když máte jen trochu volné ruce, je to špatně a riziko rozvoje alkoholismu je poměrně vysoké. Nejde ani tak o zvyk, ale o nastavení v hlavě. A boj s tím nezvládne zdaleka každý. Obzvláště ženy jsou dle statistik mnohem více ohrožené.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.