11.6 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Studenti v akci

Mohlo by Vás zajímat

Velký počet lidí se v dnešní době vydává na výlety na vlastní pěst. V něčem to má své kouzlo, ovšem některá místa si přímo říkají o odborný komentář. Většina turistů nemá občas ani tušení, kudy procházejí a že daná destinace je něčím zajímavá. Přiblížit jim to, je právě cílem studentů VOŠCR. Ukázat lidem krásy a atraktivnost těchto míst.
Tato škola, kde se žáci věnují studiu cestovnímu ruchu, nabízí nepřeberné množství zájezdů pro občany Prahy a pro ty ze “sedmičky” dokonce zdarma. Není to ovšem vůbec jednoduchá věc. Studenti všechny akce organizují zcela sami. Od nápadu až po samotnou realizaci a propagaci je vše zcela v jejich režii.
“Na začátku semestru dostaneme zadané nějaké téma, třeba památky UNESCO, nebo zájezdy do zahraniční, po republice na zajímavá místa a od začátku si musíme marketingově ten zájezd zajistit, vytvořit si letáčky, sehnat si lidi, zpropagovat si to a mezitím co sháníme ty lidi, tak ten výlet připravujeme, vymýšlíme, co budeme v tom místě dělat, kam se půjdeme podívat, co budeme říkat aby to ty lidi zajímalo a nebylo to jenom o tom, že si tam můžou zajet sami,“ vysvětluje jeden ze studentů třetího ročníku. „Chceme aby se od nás dozvěděli něco navíc, což je vlastně pro nás skvělé, pro tu praxi v to cestovním ruchu, že získáváme přímo ty zkušenosti a ne, že si to jenom čteme teoreticky někde v knížkách.“

Studenti toto berou jako obrovskou zkušenost, která se jim hodí při hledání budoucího zaměstnání. Výletů se pořádá mnoho, například zájezd pro teenagery a dospělé do Ústí nad Labem, který se uskuteční 21. června. V rámci naplánovaného programu budete mít možnost projet se lanovkou na kopec Větruše, vyzkoušet si přírodní i zrcadlové bludiště a pokochat se krásou největšího vodopádu v Českém středohoří.  Dalším větším výletem, který proběhne v červnu a to konkrétně 28. června, je výlet pro děti na Orlík a Zvíkov. Děti si užijí zábavu při prohlídkách zámku a hradu, kde se natáčely pohádky a vy si odpočinete při pobytu v přírodě.

Ať už se chcete dozvědět něco zajímavého z historie, nadchnout se krásou přírody, nebo jen zažít příjemně strávený den se svými dětmi, se studenty VOŠCR si přijdete na své.

Seznam všech připravovaných akcí a informace, jak se na zájezdy přihlásit, naleznete přímo na stránkách školy- www.voscr.cz a nezapomeňte, zúčastnit se může opravdu každý.

 

Tereza Kulíková

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.