10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Úřad práce není jediná možnost, jak hledat práci

Mohlo by Vás zajímat

Pokud se čerstvým absolventům nepodaří najít hned po škole práci, registrují se na Úřadu práce. Podobně je to s lidmi, kteří o své stávající zaměstnání z nějakého důvodu přijdou. To ale není rozhodně jediné, co bychom v této situaci měli udělat. Doby, kdy lidé po škole snadno nalezli odpovídající zaměstnání, jsou pryč. Není ale třeba skládat ruce do klína nebo „věšet hlavu“. Pokud podniknete ty správné kroky, určitě práci najdete.

Úřad práce
Úřad práce

více v článku...

K čemu slouží Úřad práce

Mnozí lidé se evidence na Úřadu práce obávají. Není třeba to ale brát jako ponížení, nýbrž jako potřebný krok. Musíte sice spolupracovat s přiděleným referentem, ale stát za vás po tuto dobu platí zdravotní pojištění, můžete získat podporu v nezaměstnanosti a jsou vám poskytovány čerstvé nabídky práce. Na vývěsce nebo na internetových stránkách se neustále aktualizuje nabídka volných pracovních míst ve vašem bydlišti.

Využijte další možnosti hledání

Není to ale tak snadné, jako to vypadá, a mnoho lidí díky Úřadu práce zaměstnání nenajde. Často je to proto, že pro jejich odbornost zde žádné nabídky nejsou. Přes Úřad práce se můžete přihlásit na rekvalifikační kurzy a vzdělání si rozšířit. Podniknout byste měli ale i další důležité kroky, a to sami, nespoléhat se na ostatní.

Ptejte se známých a přátel

Rozhodně nezatracujete možnost najít práci přes vaše známé a rodinu. Poptat se a „rozhodit sítě“ vás nebude nic stát a je možné, že někdo bude zrovna vědět o volném místě. Nestyďte se přiznat, že jste bez práce, stát se to může každému, a čím více pro to uděláte, tím dříve bude tato životní etapa za vámi.

Buďte aktivní a registrujte se na Žirafa.cz

I během vaší evidence na Úřadu práce procházejte inzeráty na internetu a nabídky různých portálů, a neváhejte se registrovat v personální agentuře Žirafa. Zde vám totiž zdarma s hledáním páce pomohou. Stačí vyplnit potřebné údaje, zaslat životopis, a můžete se těšit na spolupráci. Třeba pro vás budou mít nějakou vyhovující nabídku, která vás osloví!

Žirafa.cz

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

1 komentář

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.