25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Výpadek příjmů i dluhy z dřívějška. To jsou časté důvody, proč žádáme o půjčku

Mohlo by Vás zajímat

Někteří lidé mají k půjčkám opravdu negativní postoj. Nechápou a soudí ostatní za to, když o půjčky požádají. Jenže pravdou je, že v takovém případě žádný člověk nemá soudit, protože zanedlouho může být sám souzen. Může přijít chvíle, kdy je o půjčku nucen požádat i ten, kdo se k nim do té doby stavěl velmi negativně. Důvodů, proč může žádost o půjčku přijít, samozřejmě může být mnoho, vybrali jsme však nejčastěji důvody, kdy saháme jak po bankovních úvěrech, tak po rychlých půjčkách online, jakou je nebankovní půjčka Razdva půjčka

více v článku...

Proč lidé žádají o půjčku?

Jak již bylo zmíněno, stále se mezi námi najdou jedinci, kteří se k půjčkám staví zásadně negativně. Ale taktéž bylo zmíněno, že i ti se mohou jednoho dne dostat do dluhů. Může je k tomu dohnat životní situace, ve které se rázem octnou, může za tím vším stát třeba ztráta zaměstnání. Jejich rodina jim není ochotna půjčit či jim půjčit ani nemůže z důvodu svých finančních starostí, a tak se obrací na bankovní nebo nebankovní instituce, které žádají o pomoc. 

Konkrétní důvody, proč žádáme o půjčku

Nedávné statistiky poukazují na několik konkrétních důvodů, které v poslední době stojí za žádostmi o půjčku. Podle zmiňovaných statistik stojí za žádostmi o půjčku výpadek příjmů. K němu může dojít z mnoha důvodů. Jak jsme zmínili, člověk může přijít o práci, taktéž může dlouhodobě onemocnět, může ho postihnout úraz, kvůli kterému nebude schopen chodit do zaměstnání. 

Kromě náhlého výpadku příjmů je taktéž velice častým důvodem půjček i dluh, který nás sužuje z dřívějška. Mezi námi se najde hromada dlužníků, kteří nejsou schopni splácet své závazky, a tak si půjčují, aby mohli své závazky z dřívějška uhradit. 

Půjčit si však proto, aby se uhradily starší půjčky, to je velká chyba, které se řada z nás dopouští. Tímto krokem se dobrovolně dostáváme do dluhové spirály, do níž se každou další novou půjčkou propadáme hlouběji a hlouběji. Pak už bohužel není snadné se dostat z dluhové spirály ven. Mnohdy jediným řešením je vyhlášení osobního bankrotu.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.