10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Zmizí cigarety úplně z prodejen?

Mohlo by Vás zajímat

Tabákovým nadšencům v posledních letech okolnosti příliš nepřály. Na popud narůstající kritiky, tohoto mezi Čechy dlouhodobě oblíbeného, ale ne příliš zdravého zvyku, začalo docházet k zavádění radikálnějších restrikcí, které měly za cíl národ odnaučit této zálibě. Tyto snahy se však často zcela minuly účinkem. O efektivitě kontinuálního zdražování výrobků, odpudivých fotografiích na krabičkách a zákazech v nejrůznějších podnicích by se dalo dlouho polemizovat. Faktem však zůstává, že tato omezení vysílají do společnosti jedno zcela jasné poselství – tabákovým výrobkům tak trochu zvoní hrana.

více v článku...

Potřeba reagovat

Nejen veřejnost, ale i samotné tabákové společnosti jsou si dobře vědomi názorových proměn. I přesto, že jsou nadšencům této záliby házeny čím dál větší klacky pod nohy však nijak dramaticky neopadává zájem o oblíbené produkty. Pouze požadavky uživatelů se začínají postupně měnit a zvyšovat. Producentům se tak naskytla jedinečná příležitost pro představení produktu, který by vyhověl požadavkům obou stran.

Změna je život

V posledních letech můžeme v trafikách, v rukou uživatelů nebo i na internetu častěji vidět nejrůznější elektronické tabákové alternativy. Právě ty se totiž staly pomyslným krokem do tabákové budoucnosti. Díky technologickému vývoji se totiž podařilo odbourat a eliminovat drtivou většinu nežádoucích efektů, které byly trnem v oku nejednomu odpůrci, ale i samotným uživatelům. Aktuálně se velké oblibě těší zařízení na zahřívaný tabák. Během jejich používání dochází k uvolňování požadovaného nikotinu díky pouhému nahřátí náplně. Nedochází tak k procesu hoření, který je u klasických výrobků běžně zodpovědný za většinu nežádoucích efektů.Jde to i jinak

Mezi ty nejpopulárnější se v současnosti řadí například Pulze. Díky absenci hoření nedochází k uvolňování látek jako je:

  1. Dehet
  2. Oxid uhelnatý

Pulze se tak snadno daří eliminovat nežádoucí účinky, běžně spojené s užíváním klasických výrobků. Nadobro tak můžete dát sbohem:

  • Zápachu oblečení
  • Zažloutlým zubům a nehtům
  • Zadýmeným místnostem

Ačkoliv se příznivcům tohoto oblíbeného rituálu podmínky zdánlivě zkomplikovaly, právě díky pokroku a snaze o neustálý vývoj se pravděpodobně nemusíme obávat jejich nenávratnému zmizení.

Autor: Elena Gotfried

Předchozí článekJaké matrace jsou vhodné pro osoby upoutané na lůžko?
Další článekBedřichov jako ideální místo pro aktivní dovolenou
- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.