11.5 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023

Znáte nejpopulárnější místa naší metropole?

Mohlo by Vás zajímat

Pokud je v České republice město, kam míří nejvíce turistů jak lokálních, tak i zahraničních, je to zcela určitě Praha. Míst, která se zde dají navštívit, je více než dost. Podívejte se společně s námi na ta, která aktuálně patří k nejpopulárnějším.

více v článku...

ZOO Praha

První místo může být pro někoho překvapením, jelikož není ani tak památkou, jako lokalitou, kde na vás čeká mnoho zážitků. Lákadlem pražské zoologické zahrady je především to, že:

  • Patří k největším v Evropě
  • Má mnoho druhů zvířat
  • Nabídne řadu unikátních pavilonů

Důvodem obliby je také to, že na rozdíl od řady jiných památek není určena jenom pro dospělé. Pokud někomu chcete poradit zajímavé místo pro rodinný výlet s dětmi, dá se očekávat, že na prvním místě bude právě tato osvědčená možnost.

Pražský hrad

Jedná se o známý a z mnoha míst také velmi dobře viditelný symbol Prahy. I proto patří k vyhledávaným místům naší metropole. Všichni milovníci cestování by si ho při své návštěvě neměli nechat ujít. Zaujme jeho rozlehlost, krásné zahrady, ale i architektura. Lákadlem je také to, že se jedná i o sídlo českého prezidenta.

Národní muzeum

Z důvodu rekonstrukce bylo delší dobu zavřené. Tento stav je již minulostí a tak opět láká turisty. Důvodem jeho obliby je jak to, že zde lze najít mnoho expozic, tak i jeho lokalita. Nachází se přímo v horní části známého Václavského náměstí. Tedy místa, které žije po celý rok různými akcemi, konají se zde vánoční trhy a další zajímavé aktivity. Pro každého turistu je tato lokalita ideálním výchozím bodem jeho poznávání.

Staroměstská radnice

Proč právě ta? Je to jednoduché. Důvodem je především Orloj, který je zajímavostí, kterou by měl také vidět každý z turistů. Co ale málo z nich ví, to je fakt, že se lze podívat i dovnitř samotné radnice, a to až na horní ochoz s vyhlídkou. Na jednom jediném místě tak čekají na turisty hned dva lákavé unikáty.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.