21.2 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Dárková káva aneb to nejlepší z kávy

Mohlo by Vás zajímat

Vybírat dárky maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům často bývá jako za trest. Co koupit, aby jim to vyhovovalo a nebylo to jen k upotřebení jako třeba nové ponožky nebo kapesníky. A co takhle darovat zážitek? Nemusí jít zrovna o let balónem nebo seskok s padákem. Co takhle zážitek z chuti oblíbené kávy?

Dárkové balíčky kávy

Ne, skutečně vás nebudeme přemlouvat, abyste vyrazili do nejbližšího supermarketu a koupili instantní kávu v akci jako bomba dárek. Kávové dárky mají určitě vypadat jinak. Pokud si ale vaši blízcí rádi vychutnávají kávu doma, mají mlýnek na kávu a další potřebné vybavení, proč jim neudělat radost třeba právě kvalitní kávou? V nabídce specializovaných obchodů najdete dárková balení luxusních druhů kávy nebo třeba degustační balíčky s několika druhy kávových zrn. Právě ony mohou každému pomoci otevřít oči a najít takovou kávu, jejíž chuťové vlastnosti a aroma vyhoví nejvíce právě jemu. Kvalitní internetové obchody, jako například https://www.mountain-gorilla.cz/shop/darkove-baleni/ právě taková degustační dárková balení v nabídce jistě mají.

Kávové speciality

Pokud hledáte dárek, který milovníka kávy zaručeně nedchne, zkuste některou kávovou specialitu. Ne, nemáme na mysli kávový dort, ale speciální luxusní druhy kávy. Jistě jste slyšeli třeba o cibetkové kávě. Ta musí projít zažívacím traktem cibetek a podle fajnšmekrů jde o jednu z nejexkluzivnějších káv vůbec. A tomu odpovídá i její cena. Ne každý kávový nadšenec najde odvahu utratit tolik peněz za něco tak zvláštního, když ji ale dostane jako dárek, určitě bude nadšen z nového chuťového zážitku. A nemusí jít jen o extravagantní cibetkovou kávu. Podobnou specialitou může být i třeba zelená káva.

Workshopy či kurzy

Dej muži rybu, nasytíš ho na den, nauč ho rybařit, nasytíš ho na celý život. A právě takovým kávovým darem na celý život můžete obdarovat i vy. Nevěříte? Tak se ve svém okolí porozhlédněte a zapátrejte po kávových workshopech a kurzech. Často je nabízejí profesionální baristé a jejich účastníci si z nich odnesou znalosti a dovednosti, které jim umožní připravit si ještě lepší kávu.

Káva s příběhem

Darováním kávy nemusíte darovat jen kávu. Že to zní složitě? Možná, ovšem je tomu tak. Koupí některých druhů kávy můžete přispět i na dobrou věc. Tím se dar stává darem dvojitým. A o co může jít? Tak třeba koupí Mountain Gorilla Coffee přispějete organizaci Gorilla Doctors. Ta, jak už název napovídá, pomáhá divokým horským gorilám. Kriticky ohrožený lidoop žije ve stejném prostředí, kde roste i divoký kávovník, a jeho souvislost se zážitkem z kávy tedy nemusíte dlouho hledat.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.