0.6 C
Prague
Středa, 29 března, 2023

Elektroinstalace v panelovém domě

Mohlo by Vás zajímat

Elektroinstalace v panelácích, z nichž je drtivá většina stará okolo 30 let, bývá nevyhovující jak z pohledu dnešních nároků, tak s ohledem na kvalitu rozvodů ovlivněné časem. Existuje celá řada příčin, které způsobují závažné závady v elektroinstalaci. Od zastaralých a podhodnocených elektrorozvodů, přes hliníkové kabely za hranicí životností, absenci ochranných proudových chráničů, nedostatečný počet zásuvek až přetížení rozvodů a další. Postupná celková rekonstrukce elektroinstalace bývá v panelových domech nevyhnutelná. Jedná se sice o velký zásah, ale rozhodně se vyplatí. Zeptat se ostatně můžete i profesionála Petra Veselského, který má s tímto letité zkušenosti. Takovou práci určitě nemůže zvládnout laik, nemluvně o dodržení všech vyhlášek. Proto se s požadavkem na novou elektroinstalaci můžete obrátit na elektrikáře Prahy 5.

Elektroinstalace
Elektroinstalace

více v článku...

Proč k výpadkům dochází

Časté výpadky a závady se objevují vlivem vyššího počtu nových spotřebičů využívaných v každé méně či více moderní domácnosti. Elektrické rozvody neodpovídají dnešním trendům a nejsou tudíž zvyklé na vysoké zatížení. To platí především u energeticky náročnějších spotřebičů, jako je myčka, pračka, sušička, elektrické trouby, mikrovlnky, rychlovarné konvice. Elektrických obvodů je pro daný byt navrženo žalostně málo. Lidé dříve nemívali tolik spotřebičů.

Přesně takto pak vznikají závady v elektroinstalaci, projevující se jako uhořelé vodiče, jiskření v zásuvkách, vypínačích apod. Tím roste nejen nebezpečí zásahu elektrickým proudem, ale i požáry. Dočasné opravy elektroinstalace jen oddálí nevyhnutelné. A tím je kompletní výměna elektroinstalace. Jak se praví: připravenému štěstí přeje. Zavolejte elektrikáře Praha 5 a zjistěte, co vše to bude obnášet a jaké máte možnosti

Elektroinstalace
Elektroinstalace

Výhody nové elektroinstalace

Rekonstrukce bytových elektrorozvodů sebou přináší hned několik výhod. Jednak vám elektrikáři Praha 5 zajistí mnohem lepší funkčnost a zvýší bezpečí. Vše bude provedeno přesně podle vašich požadavků a pravděpodobně vám přibude nových zásuvkových obvodů. To má za následek jen jediné – konec přetížení. Už se nebudete muset potýkat s výpadky a čelit hrozbě.

.

 

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.