14.1 C
Prague
Sobota, 3 června, 2023

Šroubový kompresor: Efektivní a výkonné řešení pro různé průmyslové oblasti

Mohlo by Vás zajímat

Dodávka stlačeného vzduchu je nezbytností v mnoha oblastech – ať už jde o průmysl, autoservis, či třeba hobby dílnu. Ovšem výběr v průmyslu musí být precizní, je totiž klíčové najít výkonný a spolehlivý stroj. Tím může být právě šroubový kompresor.

více v článku...

Výběr vhodného typu

Narazit můžete na různé druhy kompresorů. V profesionálních oblastech je žádoucí efektivita a spolehlivost. Mezi oblíbené volby proto patří pístové a šroubové kompresory. Druhá varianta – šroubový kompresor nabízí řadu výhod. Díky absenci pístu a menšímu počtu pohyblivých dílů je chod tišší, bez rázů a vibrací. Kromě toho navíc nabízí vyšší odolnost a delší životnost. Navíc je takový stroj efektivnější, kubík vzduchu tak zvládne vyrobit levněji.

S olejem, nebo bez?

Kompresor se šrouby je dostupný ve dvou variantách – olejové a bezolejové. Olej ve stroji slouží k mazání, ale i odvodu tepla. Bezolejové zařízení je chlazeno vstřikováním kapaliny. Do náročných provozů je lepší volbou olejový typ. Je však důležité myslet na to, že byste stroj neměli často vypínat a zapínat. Olej pak totiž chladne, dostává se do něj voda a vzniká emulze, která snižuje životnost kompresoru.

Výkonný stroj

Vzhledem k tomu, že olej ve stroji si musí udržovat vhodnou provozní teplotu, je důležitý neustálý provoz. Proto jsou tyto kompresory vhodné všude tam, kde je žádoucí nepřetržitá dodávka stlačeného vzduchu. Šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz dokáží sloužit dlouho a efektivně. Dokonce jim to více prospívá, proto jsou využívány zejména v náročných odvětvích průmyslu. Na výběr máte z různých provedení, lze tak vybrat to pravé pro danou práci.

Šroubový kompresor nabízí velký výkon a spolehlivost. Proto je s oblibou využíván v autoservisech, strojírenských dílnách či třeba v automatizovaných linkách.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.