25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Jak to vypadá s Karoqem? Zájem je obrovský, čeká se dlouhé měsíce

Mohlo by Vás zajímat

Škoda Karoq se mladoboleslavské automobilce povedla. Je o ni nebývalý zájem a na některé konfigurace se čeká až rok.

Pokud momentálně řešíte obměnu vozového parku a rozhodli jste se, že dáte šanci novému SUV Škoda Karoq, počítejte s tím, že si na něj počkáte. Momentálně minimálně 18 týdnů, což je nejkratší dodací lhůta variant s naftovými motory 1.6 TDI a 2.0 TDI. V případě nejžádanějšího agregátu 1.5 TSI s automatickou převodovkou DSG a výbavovým stupněm Style se však čekací doba vyšplhá až na 12 měsíců.

Zatímco ostatní modely značky Škoda míří k novým majitelům za sedm až 15 týdnů, dodací lhůty vozu Škoda Karoq jsou podstatně delší. Mluvčí Škody Kamila Biddle uvedla, že dodací lhůta je individuální a závisí na konkrétní konfiguraci automobilu a jednotlivých prvcích výbavy. Nejdelší dodací lhůty jsou logicky u nejprodávanějších modelů.

Automobilka intenzivně pracuje na tom, aby se termíny dodání výrazně zkrátily. Učinila již řadu opatření, mezi které patří rozšíření výroby ze závodu v Kvasinách do Mladé Boleslavi. Podle Biddle by se díky tomu měla dodací lhůta v průběhu roku zkrátit.

Nedočkavci se nyní musí spokojit se skladovými vozy. Ty jsou připraveny k okamžitému odběru. Podle Škody však tvoří pouze deset procent z celkového objemu prodeje. Zákazníci preferují vlastní konfiguraci a nevadí jim na Karoq čekat.

Škoda Karoq se v továrně v Kvasinách vyrábí od konce loňského července a před datem oficiálního prodeje si model předobjednalo přes 3500 lidí. Do konce roku 2017 pak automobilka zaznamenala přes 6300 prodejů.


Ceník Škody Karoq momentálně začíná na 529 tisících za variantu s tříválcovým 1.0 TSI (85 kw) ve výbavovém stupni Ambiente. V budoucnu chce Škoda do nabídky zařadit ještě levnější výbavový stupeň Active.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.