10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Základní nástroje online marketingu

Mohlo by Vás zajímat

Rozbíhání vlastního byznysu se dnes jen těžko obejde bez online marketingu. Je víc než jisté, že si na něj dříve nebo později budete muset najmout specializovanou agenturu, jelikož je časově dost náročný. Abyste ale věděli, o čem specialisté na internetový marketing mluví, měli byste se orientovat alespoň v základních nástrojích.

více v článku...

PPC reklamy

E-shopům a webům, kde je důležitá návštěvnost, nejvíce pomůže specializovaná PPC agentura. PPC reklama přináší výsledky hned po nasazení. Ideální je zacílit ji na určitou cílovou skupinu. V Česku patří mezi nejrozšířenější PPC systémy Sklik a Google Ads. Reklamy mohou být vyhledávací, obsahové nebo ve formě videa.

SEO optimalizace webových stránek

SEO optimalizace spočívá ve vytvoření stránek, které se díky klíčovým slovům líbí vyhledávačům a zobrazují se tak na předních místech. Vyhledávače poskytují nástroje, které vám pomohou vyhodnotit, jak si která stránka vede, avšak tvorbu je lepší přenechat specializované agentuře. Na výsledky si budete muset nějakou dobu počkat, avšak stránka s vysokou návštěvností přinese podnikání spoustu nových zákazníků.

Reklama na sítích

Sociální sítě má dnes téměř každý, a proto je i reklama na nich tak důležitá. Nejde u ní jen u sbírání „lajků“, musí zacílit na konkrétní publikum a přilákat co nejvíc prokliků na web. K tomu je také potřeba mít založený důvěryhodný profil. K reklamě se nejčastěji využívají Facebook a Instagram.

E-mailing

Do e-mailingu patří vytvoření databáze kontaktů a rozesílání newsletterů. Nejrozšířenějšími nástroji k rozesílání jsou MailChimp a český EcoMail. Důležité je pravidelné vyhodnocování dat a počtu odběratelů.

Cenové srovnávače

Pokud vlastníte e-shop, budou pro vás důležité cenové a produktové srovnávače. Neslouží jen k vystavení zboží, ale také spravování nastavení a cen prokliků u jednotlivých kategorií. V Česku jsou nejvyužívanějšími srovnávači Heureka, Zboží.cz a Google Merchants.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.