25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Aristoteles nepovažoval ženy za intelektuálně rovnocenné

Mohlo by Vás zajímat

Aristoteles nebyl známý svým smyslem pro romantiku a dvoření. Ačkoli to bylo částečně způsobeno jeho oddaností filozofii a politice, jeho názory na ženy byly přinejmenším matné.

Aristoteles považoval muže za od přírody nadřazené ženám. To byl zřetelně méně příznivý pohled na ženy než u jeho učitele Platóna, který považoval muže pouze za fyzicky silnější, ale jinak rovnocenné. 

Platón si přál, aby ženy z vyšších vrstev zastávaly společenské role rovnocenné mužům, zatímco Aristoteles se domníval, že by měly být vázány na domácnost.

To, že Aristoteles považoval ženy za vyšší než otrokyně, ale zároveň nižší než občany mužského pohlaví, mohlo ovlivnit jeho milostný život. Na rozdíl od svého učitele Platóna nemá Aristoteles žádné záznamy o homosexuálních vztazích.

Ženy měly plnit roli v domácnosti, nikoliv díru v jeho srdci, a jeho mysl se mnohem více věnovala biologii a přírodním vědám než lásce nebo námluvám.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti a jaký je rozdíl mezi naším horoskopem a tím čínským nebo například detailně o znamení štíra.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.