10.9 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Důležité informace o letišti Václava Havla

Mohlo by Vás zajímat

Je mnoho věcí, které je dobré o tomto letišti vědět. Začneme třeba tím, že leží na severovýchodním okraji Prahy. A to ve čtvrti Ruzyně. Sem směřujte své auto, pokud ho chcete zaparkovat a odletět na dovolenou. Jaké jsou další důležité informace o tomto letišti?

více v článku...

2 terminály

Označené jsou celkem jednoduše. Je to Terminal 1 a dále Terminal 2. Oba jsou v těsné blízkosti a není problém mezi nimi procházet i pěšky. Ten správný zvolíte podle toho, jaká je vaše cílové destinace. Z toho s označením T1 se létá mimo Schengenský prostor. Naopak T2 je určený právě letům v rámci EU.

Historie letiště

I to je jeden z velmi důležitých faktů. Poprvé bylo letiště otevřeno v roce 1937, konkrétně potom 5. dubna. Jde tedy o letiště poměrně staré. Vlivem mnoha rekonstrukcí se však nemusíte ničeho obávat, jelikož dnes dokáže plně vyhovovat potřebám každého moderního cestujícího.

Parkování na letišti

Je možné na několika místech. Buď před samotnými terminály, nebo v parkovacím domě. Kromě této možnosti vznikla i řada alternativ, nabízející parkování u letiště. I toto je hlavně vzhledem k cenám u mnohých cestujících hojně využívaná možnost. Hlavně v případě dovolených.

Celkem tři dráhy

Jedná se o největší letiště v České republice. Aktuálně disponuje trojicí vzhledových a přistávacích drah. Nutno ale dodat, že v rámci provozu je aktivní vždy jenom dvojice drah, zatímco ta třetí je určena výhradně pro pojezdy letadel, popřípadě pro parkování větších letadel, které na letišti přistanou.

Aerolinky a cílové destinace

Aktuálně je možné z Letiště Václava Havla odcestovat s některou z 58 leteckých společností, které odtud pravidelně létají. Z letiště se lze v rámci daných leteckých společností dostat do 105 různých konkrétních letišť, které jsou umístěny v celkem 39 zemích celého světa. Těmito pozitivy se letiště může pyšnit již celkem dlouhodobě.

 

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.