25 C
Prague
Čtvrtek, 1 června, 2023

Gamblerství jako problém současnosti

Mohlo by Vás zajímat

Jaký je podle vás největší problém dnešní doby? Někdo by mohl zmínit závislost na alkoholu, jiné napadnou drogy, mnozí označují za největší problém současnosti závislost na lécích. Pravdou ale je, že žijeme v době plné chytrých technologií, elektronických vychytávek a vymožeností, dnes a denně se vyrábí nové hry a dnes a denně se snažíme o to, abychom měli peníze, které bychom ke koupi technologií mohli využít. Ať už hrajete hry online nebo se snažíte vyhrát sumu na hracích automatech, je možné, že u vás startujte takzvané gamblerství.

Právě gamblerství se považuje za nový problém současnosti. Jedná se o chorobnou závislost na hraní hazardních her, dnes se však za gamblera označují i lidé, kteří tráví svůj veškerý čas při hraní her počítačových, v nichž se mnohdy také dají vyhrát slušné peníze.

Pokud tedy mluvíme o gamblerství, mluvíme o patologické, psychické závislosti, která spočívá v představě rychlého zisku peněz nebo jiné hmotné výhry. Většinou však bývají pravidla her taková, že jsou z dlouhodobého hlediska nevýhodná, což si hráč neuvědomuje.

více v článku...

Jak se gamblerství považuje?

Závislost na hrách se projevuje různě. Jedná se o nemoc projevující se omezenou svobodou chování, kdy hraj je životní náplní. Pokud nemám žádný finanční strop hry, jedná se také o další příznak vznikajícího gamblerství.

Závislost nejen na hazardních hrách se projevuje také problémy se spánkem, ztrácí se pojem o čase a také se snižuje výkonnost a ctižádost. Dokonce se o hazardu či oblíbené hře přemýšlí během celého dne.

I gamblerství se dá léčit

Málokdo si uvědomuje, že gamblerství je závislost jako každá jiná, tudíž i ona se dá léčit. Je však třeba včas vyhledat odbornou pomoc, díky níž bude gamblerství rychle vyhnáno z lidského života. Vhodným místem je Neocentrum, kde se zaměřují na léčbu jakýchkoli závislostí. Více informací najdete na www.neocentrum.cz.

- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.