8.1 C
Prague
Neděle, 28 května, 2023

Hledám práci

Mohlo by Vás zajímat

Hledám práci“. Tuto větu můžete slýchat velmi často, zejména v září od nezaměstnaných nebo čerstvých absolventů středních a vysokých škol. Hledáte-li práci, obrátit se můžete na personální agenturu i na úřad práce.

Hledám práci
Hledám práci

více v článku...

Hledám práci s pracovní agenturou

Pracovní agentura Žirafa.cz vám pomůže zprostředkovat zaměstnání. Obrátit se na ni můžete v případě zájmu o konkrétní zaměstnání nebo také pokud chcete být registrováni do její databáze. Stačí zaslat životopis a průvodní dopis.

Poptávku po zaměstnání hledejte v sekci hledám práci, kam můžete umístit i svůj inzerát. V případě, že se vám ozve pracovní agentura, nezapomeňte s ní sepsat písemně smlouvu, dohodněte se na odměně.

Říkáte-li často hledám práci, můžete vyzkoušet také rekvalifikační kurz svářeč, kadeřnice, sociální pracovník a řadu dalších. S hledáním práce vám pomohou také úřady práce i se zprostředkováním rekvalifikačního kurzu vám pomohou úřady práce. Ty jsou státní instituce. Pokud se na ÚP registrujete, musíte dodržet zákonem stanovené podmínky, chodit v dohodnutých termínech na schůzky, hledat si aktivně zaměstnání. Jako uchazeč na úřadě práce máte také nárok, aby za vás stát zaplatil sociální a zdravotní pojištění do chvíle, než nastoupíte do zaměstnání.

Hledám práci aktivně

Pokud hledám práci, obrátím se na své známé a přátele. Napíšu si životopis a obešlu firmy v okolí, reaguji na nabídky práce na pracovních portálech a vývěskách. Pokud hledám práci dlouho a stále žádnou nenacházím, je možné si domluvit alespoň brigády. Brigádníky na roznos novin, letáků či vybalování zboží hledá každý hypermarket v okolí. Rovněž můžete zažádat o živnostenský list a pustit se do podnikání v oboru, který vás baví. Zde je však potřeba mít do začátku finance.

Předchozí článekSvatba nebo firemní večírek?
Další článekAbsolvujte let balonem
- Reklama -chvilka pro tebe

Redakční výběr

- Advertisement -spot_img

Nejnovější články

Reklama

Plánujete koupi nového bytu? Prohlédněte si, jaké atraktivní developerské projekty v Praze se právě staví.